Patirtis

Lietuvoje panaikinami pusiau automatinių ginklų apribojimai?0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Žurnalas sulaukė skaitytojo klausimo.

“Sveiki! Kaip žinia, buvo atnaujintos Medžioklės taisyklės. Man kilo klausimas dėl pusiau automatinių ginklų naudojimo apribojimų. Kokie šiuo metu keliami šios rūšies ginklo naudojimo reikalavimai, jei Medžioklės taisyklių pakeitimo projekte atitinkamas punktas buvo išbrauktas? Lietuvoje panaikinami apribojimai?”, – rašo medžiotojas.

Norėdami išsiaiškinti, ar dabar medžiotojams leidžiama naudoti didesnes pusiau automatinių ginklų dėtuvės, ar nėra įvesti griežtesni apribojimai, kreipėmės į Aplinkos apsaugos departamentą (AAD).

AAD Komunikacijos ir aplinkai saugaus elgesio skatinimo departamento Komunikacijos skyriaus specialistai atsakė, kad iš Medžioklės taisyklių šis punktas yra perkeltas į Medžioklės įstatymo 15.1 straipsnio 8 punktą.

“Jame nurodyta, kad nurodyta, kad medžioklėje draudžiama naudoti pusiau automatinius šaunamuosius ginklus, kurių dėtuvėse telpa daugiau kaip 2 šoviniai (pusiau automatinius šautuvus, kurių dėtuvėse telpa daugiau kaip 2 šoviniai, leidžiama naudoti medžioklėje, jeigu dėtuvėse įtaisyti ribotuvai, neleidžiantys panaudoti daugiau kaip 2 šovinių), arbaletus, lankus ir kitus templinius ginklus”, – teigiama AAD atsakyme. Specialistai pabrėžia, kad ši nuostata nėra pasikeitusi, reikalavimai išlieka tokie pat kaip ir buvo.

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv