Patirtis

Lenkijoje vilkai užpuolė ir suvalgė žmogų?0

Nuotrauka: vlktravunezere.cz

Pagal vlktravunezere.cz informacija

Pirmieji pranešimai apie rastą kūną tris savaites buvo saugomi nuo visuomenės. Žiniasklaida informaciją apie šį įvykį gavo tik šių metų sausio 26 d.

„Jei vilkai suėstų žmogų, tai gali turėti didžiulę neigiamą įtaką visuomenei“, – pabrėžia prof. Henrykas Okarma, ilgametis Lenkijos mokslų akademijos Gamtos apsaugos instituto Krokuvoje direktorius, vilkų ekspertas.

Policija ieškojo 64 metų Makovos gyventojo Józefo Mazuro, kuris 2022 metų gruodžio 19 dieną išėjo iš savo sesers namų ir nuo to laiko nebuvo matomas. Buvo pradėta paieška, deja, laimingos pabaigos nebuvo.

Kai nukentėjusysis buvo rastas, pradėjo ėsti laukiniai gyvūnai. Ekspertai mano, kad vyrą užpuolė ir suėdė vilkai.

Šešiasdešimt ketverių metų vyro palaikai buvo rasti jau 2023 metų sausio 5 dieną. Kai buvo padarytas šis baisus radinys, į įvykio vietą buvo iškviesta policija ir prokuratūra. Vaizdas jiems buvo siaubingas. Vietos žiniasklaidos teigimu, lavonas buvo praktiškai suvalgytas. Policija pradėjo tyrimą.

Ekspertas patologas atliko skrodimą, kurio metu jis aptiko daugybę žvėries padarytų žaizdų. Kartu ekspertas atmetė trečiųjų asmenų dalyvavimą šešiasdešimt ketverių metų vyro mirtyje. Taigi vyras nebuvo nužudytas.

Neaišku, ar dingęs Józefas M. mirė, o vėliau buvo suvalgytas, ar tai pirmas atvejis, kai vilkas užpuolė žmogų Lenkijoje po vilkų apsaugos įstatymų priėmimo. Vilkai Lenkijoje yra griežtai saugomi nuo 1998 m. Sprendimą dėl leidimo medžioti vilkus gali priimti tik Aplinkos apsaugos departamento generalinis direktorius, o taip nutinka labai retai.
Manoma, kad Bieszczady vilkų populiacija yra apie 700 gyvūnų. Jie puola gyvulius ir valgo šunis. Vis stiprėja baimė ir jausmas, kad valstybės valdžia labiausiai bijo vilkų gamtosaugininkų kritikos. Toje vietoje, kur buvo rasti žmogaus palaikai, vietos gyventojai ilgą laiką stebėjo 16 vilkų gaują.

Biesčado gyventojai kreipiasi į gamtos apsaugos pareigūnus, prašydami leisti nušauti kelis vilkus. Tai išgąsdintų gaują, o plėšrūnai bijotų artintis prie namų.

Susiję straipsniai

Regiono aplinkos apsaugos direkcija ragina gyventojus išlikti ramiems. – „Šiandien nėra aiškių įrodymų, kad vyrą nužudė ir suėdė vilkai“, – sako Žešuvo RDOŚ Łukasz Lis atstovas. “Pažiūrėsime, ką duos tyrimas. Bet nedemonizuokime vilkų”.
„Dėl absurdiško sprendimų priėmėjų ekologinio politinio korektiškumo ir prieš medžioklę nukreipto fanatizmo Přemyšské papėdės miškuose gyvena elnių ar stirnų banda. Gyventojų saugumas yra tabu iki pirmosios tragedijos, “ – rašė vietos medžiotojai iš Medžiotojų draugijos „Ryś“ netoli Koniušos Fredropolio kaime.

Apie šį įvykį Lenkijos žiniasklaidoje:
tvp.info
wildmen.pl
onet.pl + VIDEO

PRENUMERUOKITE Žurnalą kovo 1 d. iki 2023 metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.