Medžioklės reikmenys

Lapua pristato – tūtelė 6,5 Creedmoor0

Nuotrauka: lapua.com

Nors Suomijos amunicijos gamintoja Lapua negarsėja kalibrų įvairove, bet labai aišku, kad įmonė vystosi. Neseniai prie Lapua amunicijos linijos buvo prijungtas medžioklėje plačiai naudojamas kalibras 7×64. 2016 metų pabaigoje pateikta naujiena – tūtelė 6,5 Creedmoor. Nors 6,5 Creedmoor rinkoje apskritai pasirodė visai neseniai, ji tapo didele sensacija ir buvo itin pamėgta šaulių.

6,5 Creedmoor buvo sukurta trumpesniam šautuvo lizdui, taigi turėtų sudominti medžiotojus, teikiančius pirmenybę lengvesniems ginklams. Paprastai daugelis šaudymo sportui sukurtų kalibrų ir ginklų anksčiau ar vėliau sėkmingai pritaikomi medžioklės reikmėms. Daugelio rūšių vidutiniams medžiojamiesiems gyvūnams (šernams, elniams) Creedmoor galėtų būti geras sprendimas. 6,5 mm kulkos plačiai naudojamos sportiniam šaudymui, be to, nebus sunku rasti tokio skersmens medžioklei skirtų kulkų. Apie 6,5 mm kulkas labai gerai atsiliepia jas naudojantys medžiotojai.

Aukštų reikalavimų kompanija Lapua, dirbdama su tūtele 6,5 Creedmoor, pagerino jos rodiklius. Pataisymai pagerino tikslumą, taigi kalibrą galima laikyti lygiaverčiu tokioms tikslaus šaudymo tūtelėms kaip .220 Russian (6 mm PPC), 6mm BR Norma, 6,5×47 Lapua ir .308 Win Palma.

Lapua pabrėžia, kad savo produktus gamina griežtai kontroliuodama metalurgijos, braižymo ir formavimo procesus, kuriuos vykdo geriausi kompanijos ekspertai. Užsiimantiems amunicijos taisymu svarbu tūtelių patvarumas, kad jas būtų galima pakartotinai užtaisyti, ką Lapua ir garantuoja.

Nuotrauka: lapua.com

Atsiradimas

Šį kalibrą 2007 metais įvedė amerikiečių įmonė Hornady kaip kalibro .30TC modifikaciją. Jis buvo specialiai sukurtas sporto reikmėms, nors juo pasiekta gerų rezultatų ir medžioklėje. 6,5 mm kulkos daugiausia žinomos dėl savo aukštų balistinių rodiklių bei gerų pasiekimų šaudymo varžybose. Su tinkamu užtaisu 6,5 mm Creedmoor gali pasiekti dukart didesnį greitį vamzdžio gale nei .300 Winchester Magnum, kartu sukeldama daug mažesnę atatranką.

Tai yra vidutinės galios šovinys, dažnai lyginamas su .260 Remington ir 6,5×47 Lapua. Hornady tinklavietėje publikuojama įvairių kalibrų balistinių rodiklių lentelė. Joje nurodyta, kad šio kalibro Hornady SST 129 greinų kulkos greitis vamzdžio gale yra 899 m/s, o energija – 3380 J. Tai gana geri rodikliai tokio dydžio kulkai.

Tolimojo šaudymo ekspertas Ray’us „RayDog“ Sanchezas, kalbėdamas apie 6,5 Creedmoor kalibro karabiną Tubb 2000, pabrėžė, kad šaunant iš 914,4 m (1000 jardų) tokia komplektacija yra „nuobodžiai tiksli“. Su tokia įranga iš 1000 jardų jo pataikymo grupė sugulė ant mažesnio kaip 1 MOA taikinio (1 MOA iš 100 metrų yra 2,908 cm).

6,5 Creedmoor tikslumas, palyginti su 6,5×47 Lapua (šių kalibrų rodikliai yra kone identiški), tik šiek tiek atsilieka nuo pastarojo, o skirtumai minimalūs.

Susiję straipsniai

Naujasis Lapua produktas tikrai sudomins tuos, kurie užsiima šovinių taisymu. Su šia tūtele įmanoma rasti kombinacijų, užtikrinančių maksimalų efektyvumą.

Žurnalą galite nusipirkti arba užsiprenumeruoti neišėję iš namų!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.