Patirtis

Kruvini vaizdai ant kelio – partrenkti šernai0

Nuotrauka: iš archyvo

Informaciją parengė Virginijus Rudzevičius

Vasario 6 dienos rytą gavau pranešimą, kad mūsų plotuose prie kelio Marijampolė–Šunskai griovyje guli šernas. Dažniausiai apie per avarijas nukentėjusius gyvūnus plotų naudotojus informuoja AAD prie Aplinkos ministerijos Pranešimų priėmimo tarnyba. Šį kartą pranešimas nebuvo gautas. Informaciją apie negyvą šerną gavau iš pažįstamų, kurie važiavo pro šalį. Vienas iš jų atsiuntė ir nuotraukų.

Šernas ant kelio

Atvykus į vietą, „grobį“ buvo pradėję dalintis krankliai. Ant kelio matėsi daug smulkių plastmasinių automobilio detalių. Kadangi nebuvau gavęs informacijos iš AAD Pranešimų priėmimo tarnybos, prieš paimdamas gyvūną telefonu 852732995 informavau pareigūnus apie radinį. Pareigūnai pranešimą užregistravo ir davė leidimą paimti gyvūną iš įvykio vietos.

Kadangi AKM grėsmė niekur nedingusi, įvykio vieta buvo dezinfekuota, šernas uždarytas sandarioje talpoje ir nugabentas į pirminio apdorojimo vietą. Pirmadienį informuosiu VMVT Marijampolės valdybos pareigūnus apie rastą šerną. Bus paimti mėginiai ir ištirta, ar šernas neužsikrėtęs AKM. Šerno gaišena bus utilizuota plotų naudotojų gyvūnų atliekų duobėje.

Susiję straipsniai

Įvykus eismo įvykiui, kurio metu nukentėjo laukiniai gyvūnai, prašome pranešti trumpuoju pagalbos numeriu 112 arba tiesiogiai tel. 852732995 Pranešimų priėmimo tarnybai.

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv