Medžioklės reikmenys

Klausia skaitytojas. Reikia kokybiškų laikiklių0


Rusan Picatinny bėgelis
Rusan Picatinny bėgelis
Nuotrauka: iš archyvo

„Klausimas ginklų žinovams – ar ant Picatinny bėgelio galima naudoti Weaver skirtus laikiklius? Pats tokius naudoju ir nuėmęs optiką pastebėjau, kad bėgeliuose išsimušė duobutės nuo vadinamųjų atatrankos iškyšų (angl. recoil lug – barjerai, įsistatantys į bėgelio skyrius). Ar tai galėtų būti montavimo klaida (per silpnai priveržta)?“

Dalies pigių laikiklių varžteliai, kuriais jie tvirtinami prie bėgelio, būna apvalūs, o ne kampuoti, nors kartais net nepigių laikiklių tvirtinimo vieta būna su varžteliu, o ne plokštele. Jeigu taikiklis nedidelio svorio, problemų paprastai nekyla, bet jeigu optika sveria daug daugiau, tai ir jos masė su atatranka daro savo.

Ir Picatinny, ir Weaver bėgeliai yra panašaus dydžio: abiejų plotis 21 mm, aukštis – 5,6 mm, abiejų kraštai – 45 laipsnių kampo, išpjova – 5 mm. Skiriasi tik atstumai tarp išpjovų: Picatinny jie yra tiksliai kas 10,01 mm, Weaver gali būti įvairūs.

Jeigu laikiklio apačioje esančių fiksavimo vietų paviršius yra tiesus, problemų nekyla. Bet jeigu jos užapvalintos, o bėgelio išpjovų kraštai kampuoti, laikui bėgant išsimuša duobelės. Ilgainiui keičiasi ir pataikymo vieta.

Ant Picatinny bėgelio galima naudoti Weaver skirtus laikiklius, bet reikia rinktis kokybiškus. Šioje situacijoje ginklų meistras gali išsaugoti bėgelį, bet laikiklius reikės pirkti naujus.

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

Susiję straipsniai

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.