Patirtis

Kilpininko sodybą rado pagal sniege paliktus pėdsakus0

Nuotrauka: AAD

Saltinis: Aplinkos apsaugos departamentas

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai praėjusią savaitę Klaipėdos rajone nustatė asmenį, laukinius gyvūnus gaudžiusį kilpomis ir dar vieną kilpą turėjusį savo sodyboje. Už šiuos pažeidimus jam gresia beveik 2,5 tūkst. eurų bauda.

„Gavę informacijos iš medžiotojų, kad miške pastebėtos kilpos, suradome jas pagal laukinių gyvūnų pėdsakus. Kadangi žemę buvo užklojusi šviežia sniego danga, buvo matomi ir asmens, palikusio kilpas, pėdsakai. Jie mus nuvedė į netoliese esančią sodybą“, – teigia Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Mindaugas Salys.

Pasak aplinkosaugininko, pagal pėdsakus susektas asmuo pripažino pastatęs kilpą, norėdamas sugauti stirną ar elnią.

Apieškodami sodybą, viename iš ūkinių pastatų aplinkosaugininkai rado dar vieną savadarbę kilpą.

Už neteisėtai miške pastatytą kilpą asmeniui gresia bauda iki 1600 eurų, o už neteisėtai laikomą kilpą – iki 860 eurų bauda. Aplinkosaugininkai už padarytus pažeidimus surašė du Administracinio nusižengimo kodekso protokolus ir paėmė kilpas.

Susiję straipsniai

Dėkojame medžiotojams ir primename, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995 arba 112.

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv