Patirtis

Kiek sveria milžiniškas kuilis? VIDEO!0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Praėjusią savaitę Lietuvos medžiotojai lankėsi Latvijoje, Vaiņodes rajone ir dalyvavo medžioklėje su varovais. Iš viso buvo sumedžioti penki elniai, keturi elniai ir vienas mega šernas!

Skaičiuokite kartu, kol bus sveriamas šernas, ir sužinokite, kiek toks patinas gali sverti!

Dabar pats laikas ieškoti didelių patinų, nes prasideda rujos periodas ir jie pradeda savo klajones.

Šernai rujoja vėlyvą rudenį ir žiemos pradžioje. Pietų Europoje ruja trunka iki sausio pabaigos. Rujos periodu patinai kartais kovoja. Silpnesnius patinus nuveja stiprūs, kurie turi haremus po 2-4 pateles.

Artėjant paršiavimuisi patelė ima ruošti guolį. Jis būna maždaug 1 m skersmens, 30-40 cm aukščio, suknistas iš šakučių, sausų žolių, medžio žievės. Nėštumas trunka apie 4 mėn. Veda vidutiniškai 4-6 jauniklius. Tik gimę šerniukai turi 10 dantų, iš jų 4 iltinius, mato ir netrukus jau bėgioja, bet pirmomis dienomis guolio nepalieka, didesnę paros dalį miega. Šerniukai žinda apie 10 savaičių, bet maisto patys ieško jau dviejų savaičių. Dvejų metų amžiaus šerniukai palieka šeimynines bandas ir susijungia į bendraamžių būrius. Ketverių metų patinai jau vaikšto vieniši.

Susiję straipsniai

Kol jaunikliai maži, patelės būna labai agresyvios ir artyn prisileidžia tik tokias pat pateles su paršiukais. Paršavedės sudaro nemažus būrius, kuriems priklauso ir prieš tai buvusios vados šerniukai.

Naujas žurnalo „Medžioklė“ numeris jau išėjo!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.