Patirtis

Kaip sumažinti laukinių kiaulių ir šernų populiaciją ir jų daromą žalą? Amerikiečiai žino!0

Ekrano nuotrauka

JAV medžiotojai plačiai naudoja naktinio ir šiluminio matymo prietaisus laukinių kiaulių populiacijai kontroliuoti.

Įrodyta, kad šernų ir jų hibridų su naminėmis kiaulėmis – vadinamosiomis laukinėmis kiaulėmis (ferral pigs) dažniau juda ir maitinasi tamsiu paros metu. Tamsos priedangoje, tinkamai naudojant vėją ir reljefą, medžioklė yra labai sėkminga.

Kitas klausimas – saugumas. Amerikiečiai turi savo požiūrį, tačiau Europoje, kur vietovės yra labiau apgyvendintos, daugiau galvojama apie saugumą.

Pavyzdžiui, Latvijoje naktį su terminio ar naktinio matymo taikikliu galite medžioti tik iš ne žemiau kaip 2,5 m aukščio.

Kaimyninėje šalyje tamsiuoju paros metu leidžiama medžioti šernus, lapes ir invazines rūšis – mangutus. Daugiau apie naktinio ir šiluminio matymo taikiklių naudojimą kitų rūšių medžioklėje skaitykite straipsnyje Kaip medžiojama su naktiniu taikikliu. Teisinis reguliavimas Latvijoje, technika ir praktika

Pagrindinis klausimas, kam tokia medžioklė reikalinga? JAV laukinių kiaulių populiacija yra didžiulė ir jie veisiasi labai greitai, padarydami milijonus dolerių žalos. Mūsų regione pagrindinė problema – afrikinio cukraus maro plitimo mažinimas.

Tačiau medžioklės kultūra ir įstatymai JAV ir Europoje, Lietuvoje labai skiriasi. Taip pat ginklų ir amunicijos kontrolės įstatymas mūsų šalyje yra daug griežtesnis ir padėtis už vandenyno bei mūsų šalyje negali būti tiesiogiai lyginama.

Išleistas naujas žurnalo numeris!

Susiję straipsniai

Žvėriena – žurnalo priedas, skirtas sumedžiotų gyvūnų apdorojimui

LA.lv