Medžioklės reikmenys

Išeiti iš komforto zonos. Ar į ją įeiti? Härkila Mountain Hunter0

Nuotraukos: Linda Dombrovska Tekstas: Artūras Surmovičas

Daugiau kaip dešimt metų medžioklėje vilkėjau to paties skandinavų prekės ženklo drabužius. Visą laiką buvau ir vis dar esu jais visiškai patenkintas. Būtų galima sakyti, kad buvau įstrigęs šioje komforto zonoje ir į kitus gamintojus net nesidairiau. Iš šios komforto zonos išlipau todėl, kad į mano rankas pateko švedų gamintojo medžioklinės aprangos komplektas Härkila Mountain Hunter.

Neperdėdamas galiu pasakyti, kad pažintis su Härkila buvo atsargi, net į šią kompaniją žiūrėjau skeptiškai. Mat visą laiką nedavė ramybės vidinis kipšas su klausimais, kuo gi mane nustebinsi ir ar verta?

Du mėnesius aktyviai naudojau (medžioklė tykant, sėlinant, varant, braidžiojimas po pelkes ančių ir žąsų medžioklėje) įvairiomis oro sąlygomis (ironiška, kad aprangos neteko vilkėti tik jos pavadinime minimomis sąlygomis – kalnuose). Per visą šį laiką susidariau nuomonę apie šio komplekto pliusus ir minusus ir radau atsakymus į savo klausimus.

Pradėkime nuo privalumų. Ką iškart pajauti paėmęs komplektą į rankas – kokybė ir tvirtumas. Toliau, matuojantis aprangą, maloni staigmena: sukirpimas labai geras – tiek kelnės, tiek striukė puikiai gula ant kūno. Turiu paminėti, kad striukė gerokai patogesnė tada, kai po apačia vilki flisinį džemperį, t. y. kai Härkila striukę dėvi pagal paskirtį – kaip viršutinį sluoksnį. Tai ir viskas, ką galima patikrinti namų sąlygomis.

Gamtoje atsiskleidė tai, kuo Härkila iš tiesų papirko, – atsparumas vandeniui ir vėjui.

Vieną rytą ėjau į medžioklę sėlinant. Naktį prieš tai smarkiai lijo, todėl visas miškas ir žolė buvo šlapia. Iš tiesų net šimto metrų būtų užtekę kiaurai peršlapti, bet išvaikščiojome apie tris valandas, kartais užlyjant kone liūčiai lygiaverčiam lietui.

Nesakysiu, kad buvau visiškai sausas it prasėdėjęs visą rytą prie židinio, bet po trijų valandų lietaus vos vos sudrėkau ir jaučiausi komfortabiliai. Manau, tai puikus rezultatas. Pradžioje minėjau atsparumą vėjui, bet čia nereikia daug komentarų – jo tiesiog nejutau. Nuo vėjo ir lietaus ši Härkila apranga apsaugo puikiai, be to, ji labai tyli. Reikia pagirti ir striukės gobtuvą – jo krašte esantis raištis padeda jį pasireguliuoti, pavyzdžiui, labiau sutraukti. Negalintiems be išmaniųjų telefonų tikrai patiks pirštinės, su kuriomis naudoti telefoną galima jų nenusiėmus.

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

Pabaigai – pora subjektyvių minusų. Pirma, užtrauktukų pakabukai – paprasta kilpa turbūt nėra geriausias sprendimas, ir dabar beveik visas jau esu pametęs. Aprangą galima be problemų dėvėti toliau, bet vis dėlto… Man asmeniškai striukėje norėtųsi daugiau kišenių (yra speciali kišenė racijai). Su kelnių kišenėmis viskas gerai, puiki kišenė šoviniams kelnių šone. Klešnių galuose norėtųsi užtrauktukų, tada lengviau užsimauti batus ir susitvarkyti ilgas kojines. Apskritai tik tiek tų minusų, kuriuos pastebėjau per du dėvėjimo mėnesius. Fundamentalių trūkumų neradau.

Bandymas. Härkila Mountain Hunter

Reziumuojant ir atsakant į pradžioje minėtus klausimus

Kuo nustebino?

Atsparumu lietui ir vėjui, kokybe.

Ar verta?

Jeigu ieškote klasikinės funkcionalios aprangos iš premium segmento (su visais to pliusais ir minusais), taip, Härkila Mountain Hunter tikrai vertas dėmesio ir investicijų. Bent jau aš nesigailėjau, kad išlipau iš savo įprasto gamintojo komforto zonos ir išbandžiau Härkilą.

Aprašas

Mountain Hunter pasiūta iš tylios medžiagos, tad apranga yra lengva ir itin patvari, o tai dvi svarbios ypatybės, kai medžioji sudėtingomis sąlygomis. Yra situacijų, kai oro sąlygos keičiasi labai staigiai – nuo karštos saulės iki staigių liūčių ir šlapio sniego. Todėl ir ši apranga yra su GORE-TEX membrana, apsaugančia medžiotoją bet kokiu oru.

Apranga ne tik visiškai apsaugo nuo vėjo ir vandens, bet ir gerai „kvėpuoja“. Mountain Hunter padengta vandeniui atsparia DWR danga, kad prie aprangos nekibtų purvas, o vanduo tiesiog nutekėtų. Viduje yra tinklinis pamušalas, neleidžiantis drėgmei likti ant odos. Yra daug kišenių, įskaitant vieną racijai prie peties, taip pat vidinė kišenė bei tinklinė kišenė telefonui ar kokiam kitam svarbiam prietaisui. Striukės rankogaliai reguliuojami. Gobtuvas nusiima, jo priekinė dalis sutvirtinta, tad jis patogiai gula ant kepurės snapelio ir nekrinta ant akių. Užtrauktukai – specialiai su guminiais krašteliais, kad per juos į vidų nesisunktų vanduo. Taip pat yra speciali pečių apdaila, kad būtų lengviau nešti ginklą.

Susiję straipsniai

Kelnėse yra dvi priekinės kišenės, taip pat šoninės kišenės su vandeniui atspariu užtrauktuku ir vieta šoviniams. Kelnės sukurtos taip, kad jomis būtų patogu net per žygį kalnuose. Prie diržo yra ir metalinis žiedelis, kurį galima naudoti įvairiai ekipuotei tvirtinti. Taip pat yra specialios vėdinimo angos, kurias galima atitraukti, kai judant pasidaro karšta.

Išleistas naujas žurnalo numeris!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.