Patirtis

Iš archyvo. Kosto Slivskio autografai – jau ant dvidešimtosios knygos0

Nuotrauka: iš archyvo

Plungiškiai ir ne tik jie Kostą Slivskį jau keletą dešimtmečių pažįsta kaip medžiotoją, fotografą, o pastaruosius dvidešimt metų – ir kaip knygų apie medžioklę ir gamtą rašytoją. Laikraščio Plungė skaitytojams jis – teminio puslapio Gamta. Medžioklė. Žūklė autorius. Taigi žmogus žinomas, tad nieko keista, kad ir į jo naujausios knygos Medžioklė, medžioklė… pristatymą, surengtą praėjusį penktadienį Plungės miesto bibliotekoje, atėjo gausus būrys susidomėjusiųjų.

Į biblioteką susirinkusius medžiotojus, kitus K. Slivskio kūrybos gerbėjus, bendraminčius ir artimuosius neįprastu kūriniu pasveikino Mažosios Lietuvos pučiamųjų ragų ansamblis Kurtinys. Tarti žodį pakviesta Plungės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė juokavo: „Kostas nuveža mane į mišką, įlaipina į bokštelį, o po trijų parų klausia, ar sutinku pristatyti jo knygą. Aš, žinoma, sutinku.“

Kosto Slivskio autografai

V. Skierienė dvidešimtąją K. Slivskio knygą pristatė kaip kapitalinį leidinį, juolab kad ji skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. „Rengdamas knygą, Kostas pakalbino apie 80 medžiotojų, aprašė medžioklės istoriją. Be to, leidinyje daugybė gražių fotografijų, o tekstai – ne tik apie medžioklę, bet ir apie jausmus bei daugelį kitų dalykų“, – pasakojo bibliotekos direktorė.

Tarp K. Slivskio herojų – net Kirgizijoje medžiojęs kardiologas profesorius Rimantas Benetis, apie pirmąją patiestą stirną papasakojęs Plungės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius, prieš aštuonerius metus į mišką patraukęs ir keturis sūnus tuo sudominęs Seimo narys Andriejus Stančikas, apie laputės medžioklę paporinęs Viktoras Momkus, taip pat ilgametis Lietuvos generalinis urėdas Benjaminas Sakalauskas, visame pasaulyje garsus saksofonininkas profesorius Petras Vyšniauskas ir daugelis kitų. Nemaža dalis tų herojų buvo atvykę ir į knygos pristatymą.

Pats K. Slivskis kalbėjo: „Einu jau 76-uosius gyvenimo metus, žvėrių takais – jau 45-erius. Ir jei turėčiau galimybę viską pradėti iš naujo, savo kelio nekeisčiau. Mano turtas – gamtoje praleistas laikas, bendraminčiai, pažintys su įdomiais žmonėmis, tarp kurių net pats Prezidentas Algirdas Brazauskas. Na, o ruošdamas šią knygą tikrai daug kilometrų nuvažiavau, daug žmonių pakalbinau. Ir misiją turėjau – kad tie, kas už medžioklę, ir tie, kas prieš ją, perskaitę knygą vieni kitus geriau suprastų.“

Susiję straipsniai

Dvidešimtąją knygą išleidusį Kostą sveikino medžiotojų klubo Kontaučiai nariai, medžiotojai iš kitų Lietuvos kampelių, šeimos nariai ir daugelis kitų. Tarp sveikintojų – ir Plungės laikraščio redakcijos atstovai. O kaipgi nesveikinsi kolegos, kuris savo autografus raitė jau ant dvidešimtosios knygos.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose.

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.