Medžioklės reikmenys

Ir purvynams, ir šalčiams. Hanwag Alaska GTX0

Nuotrauka: Oskaras Treilichas

Hanwag yra prekės ženklas, ką tik atšventęs šimtmečio jubiliejų. Ženklas žinomas dėl labai patogių batų, skirtų vykstantiems į laukinę gamtą. Hanwag Alaska GTX – klasikiniai batai aktyviam poilsiui su Gore-Tex membrana.

Gamintojas tikina, kad batai yra patogūs, atsparūs ir pritaikyti įvairiausioms situacijoms. Batai tiks ir savaites trunkantiems žygiams, ir paprastiems pasivaikščiojimams parke, žinoma, ir medžioklei.

Gore-Tex membrana užtikrins, kad kojos visuomet būtų sausos – net jei stipriai lytų, snigtų ar klampotumėte dumblyne. Batų dizainas toks, kad nepritrintų pūslių paduose, o tai labai svarbu. Vientisa viršutinė bato dalis prilaiko ir apsaugo kulkšnį. Batai kokybiški, avėsite ilgai. Jei reikėtų, galima pakeisti padą ir avėti toliau.

Hanwag Alaska GTX

Naudojamos medžiagos

Membrana: Gore-Tex
Išorė: nubuko oda
Padas: Vibram Foura
Pamušalas: Gore-Tex

Specifikacijos

Svoris: 1640 g
Paskirtis: žygiams, medžioklei
Modelis: auliniai
Siūlomos spalvos (Hanwag.com): juoda, ruda, pilka
Kaina: 300 eurų

Praktinis bandymas

Oskaro Treilicho vertinimas
Tai vieni patogiausių batų, kuriuos teko avėti žiemą medžioklėje. Patogu apsiauti, nes keltis aukšta ir padas – platus. Batai yra tinkamo dydžio, su jais jaučiuosi patogiai. Viršutinis batų kraštas nesiraukšlėja ties kulkšnimi, nedirgina odos, nepritrina pūslių. Ypač minkštas pamušalas.

Kojoms šilta ir jos neprakaituoja. Batai nėra nei perdėm lengvi, nei labai sunkūs. Mano nuomone, puikiai tinka medžioklei ir nedideliems žygiams, tačiau ilgesniuose žygiuose kojos, ko gero, pavargtų greičiau. Tai tik hipotezė, nes per šį bandymą į ilgus žygius nėjau. Mano patirtis rodo, kad, nepaisant batų svorio, dienos pabaigoje pėdų neskauda, didelio nuovargio nuo šių batų nebūna. Visiškai nepraleidžia vandens, patogūs ir šilti, mūvint termines kojines. Ypač pagirčiau batų raištelių sistemą, nes kilpose įtaisyti metaliniai rutuliukai, veikiantys kaip guoliai, tad batų raišteliai dyla daug lėčiau.

Susiję straipsniai

Pirmas įspūdis – labai teigiamas, tačiau laikas parodys, kaip šie batai avėsis, ar bus patogūs ir ar išlaikys savo ypatybes. Kaip ir bet kuris kitas daiktas…

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.