Patirtis

Galimai pasiutusi lapė užpuolė moterį mūsų kaimyninėje šalyje – Ukrainoje, Dniepropetrovsko rajone0

Nuotrauka: unsplash.com

Šaltinis čia

Dniepropetrovsko rajono tarybos vadovas Mykola Lukašukas pakomentavo lapės užpuolimo moterį atvejį Nikopolio rajone ir apibūdino bendrą situaciją su laukinių plėšrūnų populiacija regione. Tai kelia susirūpinimą.

„Žinia apie lapės išpuolį prieš moterį su dviem vaikais vienoje iš jos kaimo gatvių Nikopolio rajone, – sakė p. Lukašukas, – tinkle sulaukė viešumo: “Šis atvejis aiškiai rodo, kad laukiniai gyvūnai vis dažniau patenka į gyvenvietes ir kelia grėsmę žmonėms.”

Staigus plėšrūnų skaičiaus padidėjimas

Apskritai Dniepropetrovsko rajone, remiantis naujausiais duomenimis, fiksuotas 2,5 karto išaugęs lapių skaičius. Taip pat padaugėjo pasiutligės atvejų tarp gyvūnų.

Dniepropetrovsko regiono ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, 2022 metais buvo užfiksuota 14 atvejų, 2023 metais – 77, o šių metų pradžioje jau užfiksuota 20 atvejų.

Dėl karo padėties Ukrainoje medžioklė sustabdyta. Tai yra pagrindinė plėšrūnų skaičiaus padidėjimo priežastis. Antroji priežastis yra daug dramatiškesnė. Laukiniai mėsėdžiai ir benamiai šunys turi mėsos išteklių. Ir, deja, plėšrūnai karo draskomose vietovėse minta ne gyvūnų palaikais.

Ką daryti sutikus plėšrūną

Specialistai rekomenduoja sutikus laukinį gyvūną jokiu būdu prie jo nesiartinti. Nesustok ir žiūrėk. Tęskite judesį tuo pačiu tempu, bet keiskite trajektoriją ir bandykite apeiti gyvūną kitu keliu.

Jokiu būdu neturėtumėte maitinti ar pritraukti plėšrūnų. Nepalikite maisto likučių. Jei gyvenate privačiame name ar kaimo sodyboje, turėtumėte pasirūpinti, kad atliekų konteineriai būtų uždaryti dangteliu.

Jei gyvūno elgesys atrodo nenormalus, jei plėšrūnas nerodo žmogaus baimės, saugiai artinasi ar bando pulti, reikia pabandyti nuo jo bėgti. Greičiausiai toks gyvūnas serga pasiutlige.

Taigi situacija su laukiniais plėšriaisiais gyvūnais Dniepropetrovsko srityje yra grėsminga. Valdžios institucijos turėtų imtis skubių priemonių jai normalizuoti. Gyventojai, susitikdami su potencialiai pavojingais gyvūnais, turėtų būti atsargūs ir griežtai laikytis rekomendacijų.

Pamačius tokį sergantį gyvūną, Ukrainos valdžia prašo nedelsiant apie tai pranešti policijai, kuri sutvarkys reikalą. Jei priepuolio išvengti nepavyko, nedelsdami kreipkitės pagalbos į gydymo įstaigą. net jei lapė ar kitas plėšrūnas neįkando, o tik subraižė odą, yra tikimybė užsikrėsti. Kaip žinote, pasiutligė yra 100% mirtina liga.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv