Patirtis

Galerija+video. Kūrybinės dirbtuvės vaikams: jei sumedžioji, panaudok visiškai!0

Žurnalas Medžioklė su korespondente Kataryna Šterna gegužės 27–28 d. lankėsi Latvijoje, kur vyko Miško dienos (lat. Meža dienas).

Didžiuliame renginyje dalyvavo daugiau kaip 90 su miškininkyste ar medžiokle susijusių organizacijų ir įstaigų. Tarp jų – Latvijos moterų medžiotojų klubas Lady HUNT, žurnalas Medžioklė, Latvijos elnių kvieslių klubas, Latvijos medžiotojų asociacija, Latvijos medžiotojų sąjunga ir kt. Paskutinį kartą Miško dienos vyko 2020 metais ir tada jose apsilankė apie 15 tūkst. žmonių, iš kurių bent pusę sudarė vaikai – ekskursantai iš mokyklų ir įvairių popamokinių būrelių.

Lady HUNT palapinėje dvi dienas vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams. Medžiagoms naudoti kailiai, odos, skrituliukais supjaustyti briedžių, elnių, stirnų ragai, medžiojamųjų paukščių plunksnos ir kita medžioklės produkcija.

Kuriant papuošalus ir aksesuarus, su vaikais kalbėta apie medžioklę ir jos reikšmę šiandieniniame pasaulyje. Daugelis klausė, ar negaila medžioti, pavyzdžiui, lapės. Medžiotojos aiškino, kodėl svarbu kontroliuoti plėšrūnų populiacijas, pasakojo apie ligų plitimą, plėšrūnų poveikio mažinimą kitoms rūšims, gyvūnų daromą žalą. Pastebėta, kad vaikus labai domina viskas, kas susiję su gamta ir gyvūnais, medžioklės procesas juos traukia ir skatina užduoti klausimų. Dėl to neretai ir vaikai, ir jų tėvai pakeičia savo mintis ir pripažįsta, kad medžioklė turi vietą mūsų gyvenime.

Žinia, beveik visų medžiojamųjų plėšrūnų kailiai yra vertingi. Ir audinės, ir kiaunės, ir lapės, ir manguto kailis panaudotinas aprangai ir aksesuarams gaminti, o tai yra tam tikras pagarbos gyvūnams parodymas. Jei sumedžioji gyvūną, panaudok jį visiškai – toks yra šių kūrybinių dirbtuvių šūkis kiekvienais metais.

Be kūrybinių dirbtuvių, Latvijos medžiotojos dar surengė medžioklinių šunų eiseną, kurioje dalyvavo daugiau kaip 20 skirtingų rūšių šunų. „Pasakojome apie kiekvieną veislę, jos naudojimą medžioklėje, charakterį ir auginimą. Visada akcentuojame, kad negalima imti medžioklinio ar bet kokios kitos veislės šuns neatsakingai. Reikia pagalvoti apie šuns dresūrą ir jo būsimą užduotį šeimoje“, – nurodo Lady HUNT klubo atstovė ir žurnalo Medžioklė korespondentė Kataryna Šterna.

Kūrybinės medžioklės dirbtuvės vaikams

Taip pat Lady HUNT ir Latvijos elnių kvieslių klubas surengė Medžioklės sezono spektaklį, kuriame pasakojo apie medžiojamuosius gyvūnus ir jų viliojimą – nuo pavasarinių paukščių balsų miške iki rujos. Kad iliustruotų istoriją, spektaklio dalyviai vaizdavo gyvūnus ir rodė, kaip juos prisišaukti įvairiomis viliojimo priemonėmis. Ryškiausios, aišku, buvo elnių ir briedžių rujos dalys. Be to, nemenkas emocijas vaikams ir suaugusiems kelia vilkų viliojimo demonstracijos.

Susiję straipsniai

Kūrybinės dirbtuvės, šunų eisena ir Medžioklės sezono spektaklis yra klasikinis Lady HUNT repertuaras, kurį iki šiol įvertino daugybė tūkstančių lankytojų įvairiose parodose ir renginiuose. Ateityje planuojama kurti medžioklės su varovais spektaklį, kur improvizuotai pasakojama apie šią medžioklės rūšį, jos vyksmą, svarbą, saugumą ir Medžioklės taisyklių laikymąsi. Pabaigoje numatyta „sumedžioti“ šerną – didžiulį šerno kailiu dengtą padėklą, ant kurio bus įvairios žvėrienos produkcijos. Spektaklio pabaigoje kiekvienas žiūrovas bus kviečiamas paragauti žvėrienos.

Lietuviai didžiuliame renginyje „Miško dienos“ Latvijoje

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.