Patirtis

Foresto šunims ir katėms0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Šalutinis vasaros poveikis – erkės

Erkės yra siaubas, neleidžiantis iki galo mėgautis medžiokle. Neduokdie, koks ropojantis vabzdys pakliūva ant kelnių, tada sėdint bokštelyje visą vakarą atrodys, kad visur landžioja erkės. Visur! Šios kraujasiurbės ne tik sukelia nemalonių pojūčių, bet ir platina daugybę ligų, keliančių mirtiną grėsmę ne tik žmonėms, bet ir šunims. Laimo liga ir erkių encefalitas žmogui yra siaubas, galintis palikti ilgalaikių sveikatos problemų, o babeziozė šuniui gali būti net mirtina. Taigi labai svarbios yra priemonės nuo erkių atakų, juo labiau kad erkę galima pasigauti ir miesto parkelyje.

Šiemet ir pernai rinkoje pasirodė efektyvių ir naujoviškų produktų nuo erkių ir šunims, ir žmonėms.

Šunims ir katėms

Foresto yra dirželis šunims ir katėms, iki aštuonių mėnesių apsaugantis gyvūną nuo erkių. Šį dirželį bandėme daugelį metų, ir rezultatai stebėtinai geri. Foresto skirtas dideliems ir mažiems šunims.

Uždėjus jį anksti pavasarį, šuo iš esmės iki rudens apsaugomas nuo erkių. Dirželis nebus toks efektyvus šunims, kurių vilna ilgesnė, taip pat kartais kokiam atkaklesniam gyviui pavyksta įsisiurbti, ypač dvi pirmąsias savaites, kol dirželio poveikis dar ne visiškai stiprus. Atsižvelgtina, kad dirželis kai kuriems šunims gali sukelti alergiją, nes jis apdorotas erkėms nuodinga chemija.

Dar vienas trūkumas: dirželis ne iš pigiųjų – sumokėsite daugiau kaip 30 eurų, užtat poveikis ilgalaikis. Rekomenduojama dirželį kombinuoti su specialiais lašais, kurie lašintini kartą per mėnesį. Dirželį patikrinome su įvairaus dydžio šunimis ir katėmis: erkės įsisiurbia 98 procentais rečiau, taip pat mažiau jų parsinešama namo. Be dirželių paprastai nuo augintinių kasdien galima nurinkti vidutiniškai apie 10 įsisiurbusių ir ropojančių erkių. Medžiokliniams šunims segamą dirželį patariama suspausti segtuku, antraip bėgant mišku jis gali lengvai nusitraukti. Yra ir pigesnių alternatyvų, taip pat tablečių (apie jas yra gerų atsiliepimų) ir lašų. Žinoma, nepamirština profilaktika – grįžus namo iš pasivaikščiojimų šunį reikia patikrinti.

Nuotrauka: Kataryna Šterna

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.