Patirtis

Europos Parlamentas priima Gamtos apsaugos įstatymą. Ar tai turės įtakos medžioklei?0

Nuotrauka: iš archyvo

Europos Parlamentas per plauką, bet pritarė Gamtos apsaugos įstatymui, apie kurį diskutuojama jau seniai. Tai buvo politiškai sunkus sprendimas, nes artėjo Europos Parlamento rinkimai, tuo pat metu veikė labai stiprus ūkininkų, žemės savininkų ir miškininkų lobizmas.

Pagrindinis Europos Sąjungos medžioklės ir laukinės faunos apsaugos asociacijų federacijos (FACE) įstatymo vertinimas – jis suteiks galimybę atkurti biotopus ir skatinti smulkiųjų medžiojamų gyvūnų populiacijų atkūrimą Europos Sąjungos (ES) lygiu. Svarbiausia, kad įstatymas nenumato jokių medžioklės ribojimų ir pirmą kartą Europos įstatymų leidėjai nuo totalios apsaugos idėjos perėjo prie atkūrimo idėjos, kuri ir medžiotojams yra labai svarbi.

Vis dėlto būtina stebėti, kaip toliau tęsis diskusija su Europos Taryba, Europos Parlamentu ir Europos Komisija, nes daug straipsnių prieš balsavimą iš įstatymo buvo išbraukta.

Šio įstatymo priėmimas svarbus siekiant užtikrinti smulkiųjų medžiojamų gyvūnų ateitį ES. Smulkiuosius medžiojamuosius gyvūnus, įskaitant kiškius, ant žemės lizdus sukančius paukščius, taip pat ir lapes neigiamai veikia intensyvus žemės naudojimas pastaraisiais dešimtmečiais. FACE jau labai seniai pabrėžė biotopų apsaugos svarbą siekiant išsaugoti smulkiųjų medžiojamųjų gyvūnų populiacijas.

Taip pat įstatymas atvers finansavimo galimybes tiems, kurie įgyvendins biotopų atkūrimą, įskaitant medžiotojus. To neužtikrino Europos bendroji žemės ūkio politika, siūlanti finansavimą tik ūkininkams ir žemės prižiūrėtojams.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Ką įstatymas reikš medžiotojams?
FACE mano, kad ilgainiui šis įstatymas medžiotojams tik duos naudos, nes turėtų gerėti biologinė įvairovė, augti smulkiųjų medžiojamųjų gyvūnų skaičius. Bent jau viliamasi pasiekti, kad skaičius nustotų mažėti. Būtina turėti omenyje, kad pusės medžiojamųjų paukščių rūšių ES apsaugos būklė yra nepalanki, o tai tiesiogiai veikia medžioklės ateitį.
Iki šiol Europos gamtos apsaugos politika daugiausia rėmėsi rūšių apsauga ir saugomų teritorijų kūrimu biologinei įvairovei apsaugoti, o tai iš tikrųjų nedavė vienareikšmiškai sėkmingų rezultatų! Kalbant apie kitus veiksmus, į nacionalinius apsaugos planus taip pat reikėtų įtraukti veiksmingas priemones, kurios taip pat duos naudos medžiojamųjų gyvūnų rūšims. Šios priemonės turi būti įgyvendinamos dalyvaujant visoms suinteresuotoms šalims. Vietos planuose taip pat reikėtų atsižvelgti ir į medžiotojų vykdomus biotopų atkūrimo projektus, labai plačiai vykdomus kitose ES šalyse. Taip pat būtina pasiekti, kad šių medžiotojų iniciatyvų būtų paisoma, jos būtų vertinamos ir remiamos.

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv