Patirtis

Eksperimentas nepavyko? Jau antrasis iš reintrodukuotų lokių buvo likviduotas0

Nuotrauka: unsplash.com

Šalyse, kuriose plėšrūnai nėra medžiojami, jie greitai praranda natūralią žmogaus baimę ir tampa rimta problema.
Būtent tokia situacija yra Italijoje, kur neseniai teko likviduoti vieną lokį.

Dviejų su puse metų lokys Italijos Alpėse buvo priskirtas pavojingoms žmonėms. Jis mažai bijojo žmonių ir dažnai buvo matomas prie miestų ir miestelių. Liudininkai praneša, kad sausio pabaigoje plėšrūnas turistus vijosi kelis šimtus metrų. Gamtos apsaugos ir aplinkos tyrimų institutas (ISPRA) tuomet iš karto paragino jį sumedžioti. Anksčiau šį mėnesį gyvūnas buvo likviduotas gavus oficialų leidimą Trento provincijoje.

Lokio reintrodukcijos projektas

Reintrodukcijos projektas „Life Ursus“, kuris buvo įgyvendintas 1996–2004 m., buvo skirtas tam, kad sugrąžinti lokius į Šiaurės Italijos kalnus. Ten turėjo apsigyventi 50 lokių. Šiuo metu plėšrūnų skaičius siekia nuo 120 iki 200 gyvūnų. Dauguma jų Trente ir Abruce šalies centre.

Po mirtino lokio išpuolio prieš žmogų 2023 m. balandį regiono prezidentas Maurizio Fugatti jau paragino apriboti lokių populiaciją. Vasario pradžioje jis taip pat davė leidimą nušauti į akis krentantį gyvūną identifikaciniu numeriu M90.

Praėjusio mėnesio pradžioje porovincijos ministrų kabinetas priėmė sprendimą kasmet išduoti aštuonis medžioklės leidimus, siekdamas apriboti meškų veisimąsi.

Stebėjimo antkaklis nurodė problemą

2023 metų rugsėjo viduryje gyvūnas buvo aprūpintas sekimo įtaisu ir jį buvo galima stebėti nuolat. Paaiškėjo, kad jaunas lokys 12 kartų priartėjo prie miesto ir tris kartus vijosi žmones, kol buvo nužudytas. Toks žmonių baimės trūkumas gali sukelti nuolatinius konfliktus. Apsvarsčius visus argumentus, buvo nuspręsta šį lokį pašalinti iš populiacijos.

Žinoma, buvo ir kritikos

Gyvūnų apsaugos organizacija OIPA Trento valdžios sprendimą pavadino „akla ir prieš gyvūnus nukreipta politika“. Vienas iš sprendimo kritikų argumentų – lokys į laisvę paleisti palyginti neseniai ir iš karto jas likviduoti nėra teisinga. Jei gyvūnas jau turėjo sekimo antkaklį, jį būtų galima lengvai rasti. Gyvūnų teisių gynėjai atkreipia dėmesį, kad be medžioklės yra ir kitų sprendimų. Informacijos šaltinis čia

2023 metais viskas prasidėjo panašiai, bet baigėsi žmogaus mirtimi

Praėjusiais metais Italijoje buvo likviduotas bėgiką užpuolęs ir nužudęs lokys. 26 metų Andrea Papi buvo mirtinai sudraskytas bėgdamas taku netoli savo Caldes kaimo balandžio 5 d. Jis buvo pirmasis žmogus Italijoje, žuvęs per lokio ataką šiais laikais.

17-metė lokio patelė, kurios identifikavimo numeris buvo JJ4, jau anksčiau domėjosi žmonėmis. Nustatyta, kad 2020 metais ji ilgą laiką sekė bėgikų sūnų ir tėvą. Tuo metu buvo pranešta valdžiai, tačiau nieko nebuvo padaryta siekiant užtikrinti žmonių saugumą. Po trejų tas pats metų lokys nužudė Andrea Peppi ir buvo pašalintas iš populiacijos, žinoma, priėmus atitinkamus oficialius sprendimus.

Dabar gyvūnų gynėjai vėl stoja už mešką, kuri seka žmones ir sėlina tarp namų kalnų kaimuose. Kiek žmonių turi mirti, kad gyvūnų gynėjai suprastų, kokie turėtų būti jų prioritetai? Šaltinis čia

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv