Patirtis

Didžiausia Europoje medžioklės mugė – JAGD & HUND – Vokietija: FACE tobulina savo naują 2027 m. strategiją0

Nuoyrauka: Kataryna Šterna

Sausio 24-29 d. Dortmunde, Vokietijoje, įvyko didžiausia Europoje medžioklės paroda- muge JAGD & HUND. Šia proga Europos valstybiu medžiotojų asociacijų delegatai ir ekspertai dalyvavo ne viename Europos medžioklės ir laukinės faunos asociacijų federacija (FACE) susitikime. FACE valdyba aptarė svarbiausius prioritetus dėl naujojo gamtos atkūrimo įstatymo, migruojančių paukščių, stambiųjų mėsėdžių, šaunamųjų ginklų ir šaudmenų.

FACE komunikacijos darbo grupė ketina paspartinti naujosios 2027 m. FACE strategijos socialinio ruosimo darbą.
Vakaro metu apie 10 šalių atstovai susitiko asmeniškai, o dar daugiau dalyvių prisijungė internetu. Pagrindinė pranešimų tema buvo viešosios nuomonės tyrimų svarba kuriant komunikacijos strategiją.

Kalbėdami apie įvairiose šalyse atliktas apklausas, komunikacijos grupės nariai aiškino, kaip žmonių nuomonės formavimas padeda gerinti medžiotojų įvaizdį ir kurti teisingus leidinius. Pavyzdžiui, visuomenės nuomone, teigiamas medžiotojų indėlis yra gyvūnų apsauga ir gelbėjimas, taip pat aplinkos apsauga. Vadinasi, tai būtų pagrindiniai aspektai, kuriuos reikėtų akcentuoti kuriant viešai prieinamą turinį.

Visuomenės nuomonės apklausos atliekamos keliose šalyse. Švedijoje tai vyksta nuo praėjusio amžiaus 80-ųjų, o ten visuomenės pasipriešinimas medžioklei siekia daugiau nei 80%!

Kasmet užduodami tie patys klausimai. Tai leidžia ištirti, kaip keičiasi visuomenės požiūris į medžioklę.
Susitikimo pabaigoje buvo nuspręsta sukurti vienodo pavyzdžio klausimyną, kuriame pirmas klausimas būtų: Koks jūsų požiūris į medžioklę? Šis klausimynas bus siūlomas naudoti šalyse, kuriose viešosios nuomonės apklausos nevykdomos.
Pažymėtina, kad tokia gyventojų apklausa Lietuvoje vyksta jau trečius metus ir ją apmoka Lietuvos medžiotojų draugija.

Europos medžiotojų kampanija #SignForHunting buvo pagrindinė diskusijų tema visos mugės metu. Per pastaruosius kelis šios kampanijos mėnesius FACE kartu su savo nariais surinko daugiau nei 210 000 parašų, todėl tai yra viena didžiausių kampanijų Briuselyje. Šia kampanija (www.SignForHunting.com) siekiama užtikrinti tvirtą medžioklės ir gamtosaugos ateitį Europoje.

Sausio 25 d. FACE surengė sėkmingą renginį, skirtą privačiam sektoriui „Medžioklė Europoje 2023 m.: ką turi žinoti pramonė?“, kuriame dalyvavo didžiausios parodos įmonės, verslo lyderiai ir pramonės atstovai.

Susiję straipsniai

Šiame renginyje Torbjörn Larsson, FACE prezidentas ir dr. Davidas Scallanas, generalinis sekretorius, pristatė pagrindinius FACE advokacijos darbo elementus, įskaitant grėsmes, galimybes ir iššūkius, kylančius iš Briuselio, kur atsiranda 80 % taisyklių, turinčių įtakos medžioklei ir gamtosaugai Europoje. Šis kasmetinis renginys tampa vis populiaresnė vieta privačiam sektoriui užmegzti ryšius ir suprasti naujausias tendencijas, turinčias įtakos medžioklei ir gamtosaugai Europoje. Prie renginio prisijungė nemažai FACE mecenatų programos įmonių.

PRENUMERUOKITE Žurnalą kovo 1 d. iki 2023 metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.