Šunys

Didelė heideterjerų, kitų FCI nepripažintų ir kitų veislių Tarptautine paroda Raudondvario dvare0

Nuotrauka: iš archyvo

Birželio 15 d Raudondvario dvare vyko tarptautinė šunų paroda, kurią organizavo Lietuvos heideterjerų augintojų klubas kartu su „Europian Kannel Group“. Parodoje dalyvavo apie 300 įvairių Tarptautinės Kinologijos Federacijos (FCI) nepripažintų ir kitų veislių šunų iš kelių šalių.

Anot laikraščio “Kauno diena“, renginys buvo skirtas nusipelniusiems Lietuvos kinologams Albertui Dzedui, Lietuvos kinologijos centro įkūrėjui, ir buvusiam Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvūnų mokslo fakulteto lektoriui Mindaugui Paleckaičiui atminti.

Tarptautine paroda Raudondvario dvare

Renginio iniciatorių Lietuvos heideterjerų augintojų klubo augintiniai heideterjerai – tai tarp medžiotojų sparčiai populiarėjanti medžioklinių šunų veislė, tad jų augintojai dažniausiai yra ne tik eiliniai šunininkai, bet ir medžiotojai, prisidedantys prie senųjų gražiųjų dvaro tradicijų puoselėjimo ir tęstinumo. Todėl šis renginys buvo skirtas ne tik šunų mėgėjams, bet ir miestelėnams. Renginio organizatoriai visus svečius vaišino egzotiniais žvėrienos patiekalais.

Prie Heideterjerų augintojų klubo palapinės ant ugnies garavo katilai su tradicine medžiotų šiurpa ir žvėrienos troškiniu, taip pat išrūkytu šernu, skendinčiu daržovėse. Tai priminė senąją Raudondvario dvaro dvasią, kai dvarą daugiau nei 100 metų valdė grafų Tiškevičių palikuonys, kurie anuomet buvo ne tik aistringi medžiotojai, bet ir medžioklinių šunų ir žirgų entuziastai. Tai buvo kiekvieno senovinio dvaro kultūros dalis.

Be heideterjerų augintojų, į parodą iš kaimyninių valstybių sugūžėjo apie 300 dalyvių, kurie pristatė daugiau kaip 50 įvairiausių šunų veislių. Dalis parodoje demonstruotų veislių kol kas nėra pripažintos tarptautiniu mastu, tad visiems smalsuoliams tikrai buvo į ką paganyti akis.

Parodoje šunis vertino tarptautiniai ekspertai iš Vokietijos – Mathiasas Steinhofelas (Matthias Steinhofel) ir Sebastianas Hackbarthas (Sebastian Hackhbarth), Lenkijos – Iwona Mroczkowska, Latvijos – Marina Pyško, Norvegijos – Henning Meyer-Woll kartu su Lietuvos tarptautiniais teisėjais Kęstu Padelsku, Egidijumi Dagiliu ir Artūru Šiliausku.

Lietuvos Heidejerių Augintojų Klubą būtų galima įvardinti, kaip vieną pastebimiausių medžioklinių šunų veislių klubų, kurio firminę palapinę galima pamatyti praktiškai visuose medžiotojams skirtuose didesniuose renginiuose. Džiugu, kad klubo nariai ne tik sugeba puikiai medžioti su savo augintiniais, bet taip pat surengti tokio masto tarptautines parodas, kurios ne tik jos dalyviams, bet ir svečiams paliks neišblėstančius prisiminimus. Vien tik prisiminus Lino Baublio su Skirmantu Matusevičiumi išvirtą sriubą su troškiniu, seilės savaime renkasi.

Savaime suprantama, kad tokie renginiai reikalauja ir atitinkamų finansų bei jų suvaldymo, kas yra užkulisiniai dalykai, todėl visa organizacinė virtuvė atgulė ant Edvardo Okuškos ir Juozo Kleizos pečių.

Na, o Jonas Pirožnikas, kaip vyriausiasis Lietuvos gelbėtojas ir “Pilkasis klubo kardinolas”, buvo atsakingas už visus procesus, tą dieną vykusius pilyje, bendrą tvarką ir drausmę, kad renginio metu neįvyktų jokių incidentų.

Susiję straipsniai

Todėl Kauno rajono administracija su Raudondvario dvaro valdytojais išreiškia viltį, kad Heideterjerų klubas nesustos ties pasiektu, o ir toliau panašiais renginiais džiugins Kauno miesto ir rajono gyventojus.
Zilvinas

Heide terjeras – šuo paieškai krauju ir varymui. Ekstra Video #26

Pareigūnai aiškina. Kaip AAD kontroliuos naktinio matymo taikiklių naudojimą

LA.lv