Patirtis

Iš archyvo! Meška užpuolė žmogų ir jį sužeidė. Nukentėjusysis ligoninėje0

Nuotrauka: Danika Perkinson, unsplash.com

Šiandien, kovo 15 d., Latvijoje, Žygurų miško masyve (Rytų Latvija) meška užpuolė akcinės bendrovės „Latvijas valsts meži“ („Latvijos valstybiniai miškai“) darbuotoją, tai žurnalui „Medžioklė“ patvirtino įmonės komunikacijos skyriaus vadovas Tomasas Kotovičas.

Nukentėjusysis yra įmonės darbuotojas, kuris per užpuolimą vykdė darbines pareigas ir tyrinėjo atžalyną. Vyras nugabentas į ligoninę. Įmonės specialistai renka ir analizuoja informaciją.

Latvijos medžiotojų asociacijos valdybos pirmininkas Haraldas Barvikas komentuodamas įvykius aiškino, kad medžiotojai jau anksčiau numatė, kad kas nors tokio gali nutikti. Laimė, žmogus buvo tik sužeistas ir įvykis nesibaigė mirtimi. Užpuolus meškai paprastai sužeidimai būna labai sunkūs ir dažnai mirtini.

„Tai galėtų būti tik pradžia. Atsakingosios institucijos turėtų gerai pagalvoti, ką daryti, kad situacija nepasikartotų“, – sakė H. Barvikas.

Vietos gyventoja teigia, kad tai buvo meška su mažais lokiukais. Miškininkas netikėtai nustebino mešką, išsigando ir puolė bėgti, pargriuvo. Meška vijosi ir sugriebė jį už kojos.

Susiję straipsniai

Pasak mokslininkų, meškos puola, kai yra netikėtai sutrikdomos miegant, saugo savo grobį ar gina mažylius. Taip pat prijaukinta, šeriama meška gali pulti žmogų, reikalaudama iš jo ėdalo.

PRENUMERUOKITE Žurnalą kovo 1 d. iki 2023 metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.