Patirtis

Daugėja meškų?0

Nuotrauka: iš archyvo

Lietuvoje turbūt nelabai, bet Latvijoje meškų pastebima vis daugiau. Latviai jau turi feisbuko grupę, kurios tikslas – fiksuoti meškų pastebėjimus. Meška, pastebėta miško kamera, dabar Latvijoje jau nebėra didelė staigmena, o oficiali apskaita rodo, kad šioje kaimyninėje šalyje yra apie 30 meškų.

Miško kameros nuotrakas

Štai vienos skaitytojos istorija, kurią gavo mūsų žurnalo redakcija:

„Mano vyras Janis įrengė naujoje vietoje šėryklą. Įsigijo Lietuvoje gaminamų saldžių gardėsių ir nuvežė į mišką. Netrukus juos suuodė šernai. Dar po kelių dienų medžiotojo džiaugsmui ir nuostabai į šėryklą atėjo meška. O kaipgi tokios viešnios nepavaišinsi! Lepečkojė kukurūzus triauškino ir mielai darėsi fotosesiją. Kai ji išėjo, šėrykloje ilgą laiką vyravo tyla ir ramybė – šernai grįžo labai lėtai ir atsargiai. O vakar miško kamera vėl užfiksavo mešką. Ji pavakarieniavo, pamiegojo, o tada, apėjusi aplink, dar grįžo papusryčiauti. Vyras sako: „Na, nieko, bent kamera ir šėrykla visiškai saugios.“ Saldžiuosius gruzdintus kukurūzus galima drąsiai reklamuoti ne tik kaip šernų vilioklį“, – rašo skaitytoja Laila.

Beje, nors Lietuvoje ir Latvijoje meškų palyginti mažai, Estijoje jos jau medžiojamos. Per praėjusių metų medžioklės sezoną ten leista sumedžioti apie 90 meškų. Vargu, ar artimiausiu metu Latvijoje ar juo labiau Lietuvoje bus kalbama apie meškų medžioklę, tačiau būna ir nuostolių, kai išdraskomi pamiškėse įrengti bičių aviliai. Juk medų meškos mėgsta!

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

Žurnalų Medžioklė „Youtube“ kanalas!

Susiję straipsniai
LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.