Medžioklės reikmenys

Bore Snake: prietaisas ginklo vamzdžiui valyti0

Angelarms

Tekstas ir nuotrauka: Sintija Dozberga

Prietaisas siūlomas angelarms.eu

Kad šautuvas ilgai tarnautų ir preciziškai šaudytų, juo reikia rūpintis. Ką medžiotojui reikia žinoti ir kaip naudoti Bore Snake ar minkštą grūstuvą, kad vamzdis būtų švarus? Pasakoja ir patirtimi dalijasi tolimojo šaudymo sporto entuziastas ir Angelarms.eu savininkas Juris Kuškis.

Bore Snake, liaudiškai tariant, vamzdžio valymo gyvatė, yra nuostabus įrankis vamzdžio kanalui valyti, kuris tikrai turėtų būti kiekvieno save gerbiančio medžiotojo krepšyje. Vyrauja nuomonė, kad norint kokybiškai išvalyti šautuvo vamzdžio kanalą reikia daug įvairių įrankių, įskaitant strypelius, šepetėlius ir kitas priemones. Vamzdžio valymo gyvatė yra ne tik kompaktiškas įrankis, kuris tilps kone mažiausioje kuprinės kišenėlėje, bet ir kokybiškai ir teisingai išvalys vamzdį įvairiausiomis sąlygomis.

Bore Snake sudaro trys dalys:

1. virvė metaliniu galu;
2. šepetėlis žalvariniais šereliais ir kilpa;
3. valomoji virvė.

Nuotrauka: angelarms.eu
Nuotrauka: angelarms.eu
Nuotrauka: angelarms.euAr Bore Snake naudojamas teisingai?

Bore Snake tikrai nėra naujiena mūsų medžioklės reikmenų pasiūloje, ir didžioji dalis medžiotojų jau turi šį valymo įrankį. Tačiau kyla klausimas, ar visi medžiotojai žino, kaip juo teisingai naudotis ir ar apskritai naudoja, nežiūrint to, kad jis jau turi viską, kad būtų galima kokybiškai išvalyti vamzdį lauko, medžioklės ar namų sąlygomis.

Viena svarbiausių medžiotojų daromų klaidų, valant šautuvo vamzdį Bore Snake, yra ta, kad jie vienu metu naudoja visas tris jo dalis – virvę metaliniu galu, šepetėlį ir valomąją virvę. Taip negalima. Vienu metu naudoti viską kartu galima tik tada, kai šautuvas jau švarus ir reikia iš vamzdžio kanalo iššluostyti jame likusius nešvarumus prieš ištepant vamzdžio kanalą alyva, daugiau – jokiu atveju.

Svarbu atsiminti!

Visada po medžioklės, jei buvo paleistas šūvis, ar tiesiog išsinešus šautuvą drėgnu oru, prieš padedant į seifą būtina jį išvalyti, kad sumažintumėte tikimybę galimos vamzdžio korozijos dėl užsilikusios drėgmės.

Vamzdžio kanalo nušluostymas nėra valymas

Valant šautuvo vamzdį reikia atsiminti vieną svarbų niuansą: vien sausai iššluostyti šautuvo vamzdį yra beprasmiška, būtinas koks nors skystis, kuris padėtų išvalyti vamzdį ir pašalinti aktyviai jį gadinančias daleles. Vamzdyje formuojasi šarminė aplinka, dėl kurios jame gali prasidėti korozija, ypač jei vamzdis nėra iš nerūdijančiojo plieno. Net jei medžioklėje nebuvo iššauta, į vamzdį galėjo patekti drėgmės, būtent todėl prasminga šio ginklo vamzdį grįžus išvalyti.

Šautuvo vamzdžio valymas žingsnis po žingsnio

1. Būtinas Bore Snake, medvilninės valymo šluostės, kurios dažniausiai Bore Snake komplekte būna jau išmirkytos skystyje šautuvams valyti. Komplekte jų nebūna daug, bet jos puikiai tinka šautuvams valyti ir jų taip pat galima įsigyti atskirai. Taip pat reikalingas ir skystis šautuvo vamzdžiui valyti bei šautuvo vamzdžio alyva.

2. Reikia nuimti Bore Snake valomosios virvės dalį, nes visų trijų dalių vienu metu naudoti nereikia.

3. Paėmus virvę metaliniu galu, už šepetėlio su žalvariniais šereliais yra specialus kabliukas, prie kurio pritvirtinama dviem trimis sluoksniais išilgai sulankstyta šluostė – tiesiai per vidurį. Reikia įsitikinti, jog šluostė pritvirtinta prie kabliuko fiksatoriumi, kad traukiant ją per vamzdį ši nenusmuktų.

4. Ant šluostės užlašinama pora lašų skysčio šautuvams valyti, arba galima naudoti jau paruoštas, išmirkytas šluostes.

5. Reikia atsiminti, kad vamzdis visada valomas šūvio kryptimi, traukiant visus nešvarumus laukan, o ne į šovinio lizdo vidų. Tada virvė su sudrėkinta šluoste paprasčiausiai ištraukiama per vamzdį. Šio veiksmo esmė – atmirkyti vamzdžio kanale esančius nešvarumus. Šluostės dydį reikia pasirinkti pagal vamzdžio kalibrą. Kai vamzdis sudrėkintas, šepetėlis pakelia vamzdyje susikaupusius nešvarumus. Šį procesą reikia pakartoti du tris kartus, tuomet vamzdis sudrėkinamas, o nešvarumai – išjudinami.

6. Tai atlikus reikia pasiimti naują šluostę ir ja pakartoti pirmiau nurodytus veiksmus tris keturis kartus, priklausomai nuo vamzdžio užterštumo lygio.

7. Kai vamzdis išvalytas sausa šluoste, vėl reikia pritvirtinti valomosios Bore Snake virvės dalį ir užfiksavus pereiti kiaurai vamzdį visomis trimis Bore Snake dalimis kartu, taip pat kaip ir prieš tai: metalinį antgalį įkišus į vamzdį iš šovinio lizdo pusės ir pertraukus Bore Snake per visą vamzdį. Priminimas: Bore Snake dydį reikia pasirinkti pagal savo šautuvo kalibrą.

8. Ištraukus per vamzdį valomąją virvę nuo vieno iki trijų kartų valymas dar nebaigtas. Dabar valomoji virvė dar kartą atkabinama.

9. Paėmus naują šluostę ir pritvirtinus kabliuku, ant jos užlašinama alyvos. Išvalius vamzdžio kanalą, jį būtina sutepti atitinkama vamzdžių alyva. Alyvos ant šluostės lašinti reikia ne pernelyg daug, tada virve metaliniu galu vėl perbraukti per vamzdį. Pabaigus procesą prieš padedant šautuvą į seifą rekomenduojama šovinių lizdo pusėje įkišti kokią servetėlę, kad į šovinių lizdą nepritekėtų alyvos. Rekomenduojama ir prieš keliaujant į medžioklę vamzdį dar pravalyti sausa šluoste ir pabaigoje – su valomąja virve. Taip galima puikiai pasirūpinti šautuvu net būnant ne namuose, pavyzdžiui, medžiotojų namelyje ar net lauke.

Bore Snake prieinamos dviejų tipų: su ir be valymo šepetėlių. Dėl visai paprastos priežasties: Bore Snake su šepetėliu skirtas šautuvui valyti, o be – jam šluostyti. Svarbu atsiminti, kad su tokiu Bore Snake ar minkštu grūstuvu be valymo šepetėlių niekada nepavyks išvalyti šautuvo, nebus ir kabliuko šluostei, tiesiogine to žodžio prasme veikiančiai kaip valytuvas, prikabinti.

Nuotrauka: Emilija Mariševa
Nuotrauka: Emilija Mariševa


Rekomendacijos

Branginamam šautuvui valomojo skysčio galima įsipilti į mažą buteliuką, kurį galima kompaktiškai pridėti prie šautuvo valymo komplekto ir pasiimti į medžioklę.

Į šautuvo valymo komplektą būtinai reikia įtraukti ir šluostes, kad prireikus jų visuomet būtų po ranka.

Susiję straipsniai

Norint prailginti Bore Snake „darbo laiką“, rekomenduojama kartkartėmis atkabinti valomąsias virves ir išplauti šiltame vandenyje su skalbimo priemone.

Ieškokite Bore Snake parduotuvėje Angelarms.eu: https://angelarms.eu/search?s=boresnake
Kaina: 10 eurų

Ar galime išvengti švino naudojimo apribojimų? Pokalbiai apie medžioklę #48

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.