Patirtis

Belgijos ūkininkai ragina silpninti vilkų apsaugos sąlygas. Tuo pačiu metu aplinkosaugininkai nori stipresnės apsaugos0

Nuotrauka: unsplash.com

euronews.com

Vilkai sugrįžo į Belgiją, o didėjanti jų populiacija kelia įtampą tarp ūkininkų, kurie baiminasi dėl savo gyvulių saugumo. Jų populiacija Europoje auga jau keletą metų.

Jie nori atnaujinti diskusiją apie vilkų medžioklę Europoje, kuri ją draudžia ir pagal ES Buveinių direktyvą, ir pagal Berno konvenciją dėl Europos laukinės gamtos ir natūralių buveinių apsaugos.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

„Euronews“ kalbino 320 karvių auginantį pienininką Ludwigą Heineną, kuris sakė, kad šiuo metu netoli jo ūkio, esančios High Fens kalnuose, yra trys vilkų gaujos.

Nepaisant to, kad nė vienas jo gyvūnas iki šiol nebuvo užpultas, jis vis dar nerimauja.

„Jei gyvūnus drasko vilkai, tai yra vienas dalykas, bet jei vilkai sunervina gyvūnus, kurie yra laisvi lauke, tu negali lengvai vėl nuraminti tų gyvūnų“, – interviu sakė Heinen: “Mano nuomonė aiški: jei vilkas pridaro bėdų, tai turime sugebėti jį nuleisti ir nušauti.”

Iki šiol šiemet šiame rajone vilkai papjovė vieną veršį ir kelias avis.

Rytų Belgijos ūkininkų asociacijos lyderė Ingrid Mertes „Euronews“ sakė, kad vilkai nepriklauso ūkininkų laukams ir debatus dėl vilkų medžioklės Europoje reikėtų persvarstyti.

Šių metų pradžioje Europos Komisija paragino peržiūrėti saugomą vilkų statusą, nes mano, kad auganti populiacija kelia pavojų gyvuliams. Naujausi skaičiavimai rodo, kad Europoje yra apie 22 000 vilkų ir jų populiacija auga.

„Ūkininkai nori, kad daug vilkų, kurie gali gyventi gamtoje ir ten maitintis, tai darytų“, – sakė M. Mertesas.

“Jei vilkai palieka savo buveinę į auginimo zoną, kad pultų gyvūnus, tada mes jų turime per daug. Todėl norime nustatyti ribą.”


Žemėlapio šaltinis čia

Joachimas Mergeay, laukinės gamtos ekspertas iš Gamtos ir miškų tyrimų instituto, seka kasdienį vilkų gyvenimą Belgijoje. Jis sakė Euronews, kad jie kelia mažą riziką ekonomikai.

Tiesą sakant, jis sako, kad tai labiau susiję su žmonėmis, kurie nebėra įpratę gyventi šalia jų.

“Klausimas ne apie ekonomiką, o apie tai, kaip vilkų buvimas verčia mane jaustis kaip ūkininkas, kaip kaimo veikėjas?” jis pasakė.

Mergeay paaiškino, kad gyvulių ir vilkų kontakto galima išvengti tvoromis.

Tačiau net jei ES sumažintų vilkų apsaugos statusą – tai nereikštų žalios šviesos medžioklei ir ūkininkų problemos greičiausiai išliktų.

„Pagal šiuos sumažintus apsaugos lygius galite medžioti tik tuo atveju, jei populiacijų padėtis yra sveika, jų apsaugos būklė yra palanki“, – „Euronews“ sakė Mergeay.

“Mes to dar nesame. Šio apsaugos lygio pakeitimas nereikštų, kad galima medžioti. Šios vilkų populiacijos dar turi augti ir tai neišspręstų jokio konflikto, dėl kurio šiuo metu kyla šių klausimų.”

Susiję straipsniai

Nors diskusijos dėl vilkų tampa karštos, Belgijos vilkų populiaciją – maždaug dvi dešimtis – daugiausia naikina kelių eismas.

Skaitykite daugiau ir žiūrėkite vaizdo įrašą čia

Probleminių vilkų medžioklės sistema neveikia. Avių augintojo požiūris į problemos pobūdį

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv