Medžioklės reikmenys

Bandymas! Apsisaugok nuo skraidančių ir ropojančių kenkėjų0

Dienos vasarą ilgos, gamta žaliuoja, paukšteliai čiulba, o kūną nuolat kanda uodai, mašalai, lipa erkės, be leidimo siurbiančios kraują. Kūnas prie šių atakų nepripratęs, ir visur, kur įkanda uodas, siaubingai niežti. Na, o erkės nešioja visokias nemalonias ligas, kurios kartais net kelia grėsmę gyvybei, todėl apsauga nuo šių kraujasiurbių turi būti aukščiausio lygio.

Praktiškai išbandytas Thermacell

Turbūt vienas geriausių medžiotojams sugalvotų sprendimų yra Thermacell uodų repelentas, kuris iš tiesų yra gana sudėtingas prietaisas, užtat labai efektyvus. Išbandytas gamtoje! Tai daugkartinis prietaisas, reguliariai papildomas dujomis, kurios degdamos šildo repelentinę plokštelę. Ją irgi reikia nuolat keisti.

Prietaisas nelabai pigus, taip pat reikia numatyti reguliarias išlaidas dujoms ir atsarginėms plokštelėms, tačiau poveikis neabejotinas. Prietaisas lengvas, jį patogu nešiotis medžioklėje, prisitvirtinus prie diržo ar kuprinės. Jis apsaugos nuo uodų ir mašalų, bet ne nuo erkių, nes prietaisas sušildo specialiai apdorotą vienkartinę repelento plokštelę, iš kurios išsiskiria kvapas, nepatinkantis būtent skraidantiems kraujasiurbiams.

Iš patirties galiu pasakyti, kad jis efektyviai veikia ir pučiant vėjui. Prietaiso nereikėtų dėti taip, kad plokštelės skleidžiamo garo įkvėptum pats ar tavo šuo, nes nieko sveiko ten nėra, bet lauke jokio kenksmingo poveikio žmogui neturėtų būti.

Nors šis metodas labai efektyvus, yra keletas esminių minusų: reikia papildyti dujas ir keisti plokšteles, o tai reguliarios išlaidos, be to, jeigu dujos baigiasi ir krepšyje nėra atsargų, prietaisas nebeveiks. Taip pat jau minėtas trūkumas – priemonė veikia tik skraidančius siurbikus. Norint apsaugos nuo erkių, reikia naudoti kitas priemones. Viena galimybė – rengtis specialia erkes atbaidančia medžiokline apranga, dar galima naudoti įvairias purškiamas priemones nuo erkių.

Nuotrauka: iš arhyvo

Pokalbiai apie medžioklę #37. Naujienos parduotuvėje medeine.lt

Vertinimas

Efektyvumas: 4,5 žvaigždutės iš 5 (vajadzētu salikt zvaigznītes)
Atbaidymo įvairovė (vabzdžiai): 3 iš 5
Išlaidos: 3 iš 5
Trukmė: 4 iš 5
Patogumas: 4 iš 5
Atbaidymo diapazonas (medžiotojui, šunims, vaikams): 5 iš 5

Rovince speciali medžioklinė apranga

Tai visiškai naujas būdas medžiotojui apsisaugoti nuo erkių. Ne nuo skraidančių kenkėjų, bet būtent nuo erkių. Ši Nyderlanduose gaminta apranga apdorota specialia medžiaga, kuri erkėms sukelia „karštų kojų“ efektą, ir jos per kelias minutes nuo aprangos paprastai nukrinta.

Medžiaga veikia erkės nervų sistemą, sukeldama jai didelį diskomfortą. Ji nepavojinga žmogui, atlaiko net iki 80 skalbimų. Aišku, šimto procentų garantijos gamintojas neduoda, nes kokia nors bjauri erkė per kokį plyšelį vis tiek gali įlįsti, bet apskritai tai labai efektyvi priemonė nuo bjauriųjų kraujasiurbių. Norint apsisaugoti nuo skraidančių siurbikų, reikia kitų repelentų.

Didžiausias Rovince minusas yra kaina, nes ši apranga nepigi. Vis dėlto tai vienkartinis indėlis, o apranga tarnaus ilgus metus. Galima įsigyti įvairaus dydžio marškinių, kelnių, striukių, kojinių. Norint sutaupyti, galima įsigyti tik kelnes ir kojines, nes erkės puola iki metro aukštyje. Jeigu labai bijote šių voragyvių, rekomenduojame įsigyti visą komplektą.

Vertinimas

Efektyvumas: 4,7 žvaigždutės iš 5 (vajadzētu salikt zvaigznītes)
Atbaidymo įvairovė (vabzdžiai): 2 iš 5
Išlaidos: 2 iš 5
Trukmė: 5 iš 5
Patogumas: 4,5 iš 5
Atbaidymo diapazonas (medžiotojui, šunims, vaikams): 2 iš 5

Įvairūs purškalai

Purškalai – plačiausiai naudojamos priemonės. Jie paprastai atbaido ne tik skraidančius, bet ir ropojančius kraujasiurbius. Purškalus galima naudoti sau, vaikams ir šunims saugoti. Skirtingų gamintojų purškalų sezonu galima nusipirkti praktiškai visur – ne tik medžiotojų reikmenų parduotuvėse, bet ir degalinėse, prekybos centruose, žvejų parduotuvėse. Vis dėlto nuo gamintojo priklauso, kiek konkreti priemonė veiks, kaip ji kvepia, koks jos efektyvumas.

Pavyzdžiui, medžioklės reikmenų parduotuvėse rasite priemonių būtent medžiotojams – jos praktiškai bekvapės, kad neatbaidytų gyvūnų, taip pat bus daug efektyvesnės nei tos, kurios skirtos „paprastai liaudžiai“. Vis dėlto medžiotojai gali naudoti ir tas priemones, kurių galima įsigyti degalinėse ar prekybos centruose, juolab todėl, kad jos daug pigesnės nei specialiosios, be to, jų pasirinkimas didžiausias.

Įdomus variantas yra speciali priemonė arkliams nuo erkių ir uodų. Paslaptis ta, kad šios palyginti pigios priemonės pakuotėje yra 750 ml skysčio. Ji tiks ne tik arkliui, bet ir medžiotojui, o dar labiau medžiokliniam šuniui. Veikia ilgai ir apsaugo gana efektyviai. Flakonas neištuštės net kelis sezonus.

Didžiausias šių priemonių minusas – gana nemalonu, jeigu reikia purkšti ant veido ar į plaukus. Be to, apipurkštos rankos pradeda lipti. Vakare po medžioklės būtina palįsti po dušu. Kita vertus, šiomis priemonėmis galima išpurkšti tik klešnes ir čiurnas, kad erkės nenorėtų net lipti. Na, o kitiems šių priemonių kvapas toks bjaurus, kad užtenka vieno karto – naudoti nebesinori. Vis dėlto flakoną galima laikyti automobilyje ar kuprinėje. Išbandytos priemonės, tik reikia pasirinkti, kuri konkrečiai jums efektyvesnė ir labiau patinka.

Purškalai

Vertinimas

Efektyvumas: 4 žvaigždutės iš 5 (vajadzētu salikt zvaigznītes)
Atbaidymo įvairovė (vabzdžiai): 4,5 iš 5
Išlaidos: 4,5 iš 5
Trukmė: 2 iš 5
Patogumas: 4 iš 5
Atbaidymo diapazonas (medžiotojui, šunims, vaikams): 4 iš 5

Prietaisas Tickless

Tickless – naujoviškas ir palyginti naujas metodas. Šis mažytis prietaisas segamas prie aprangos. Jis atbaido erkes, bet nėra skirtas apsaugoti nuo skraidančių kenkėjų. Kai kurie skirti būtent medžiotojams, bet yra ir tokių, kurie naudojami medžiokliniams šunims ir vaikams.

Girdėti keli atsiliepimai, ir didžiausia minima problema – jis dažnai pasimeta, todėl reikėtų sugalvoti, kaip jį pasikabinti ant kaklo ar tvirčiau pritvirtinti prie aprangos. Maža, gana patogi priemonė, visiškai apsauganti medžiotoją kartu su kitais metodais ir priemonėmis.

Nuotrauka: iš archyvo

PRENUMERUOK Žurnalas Medžioklė arba ieškok spaudos prekybos vietose!

Žurnalo Medžioklė YOUTUBE KANALAS

Posted by Žurnalas Medžioklė on Trešdiena, 2021. gada 3. marts

Išleistas naujas žurnalo numeris!

Susiję straipsniai

Žvėriena – žurnalo priedas, skirtas sumedžiotų gyvūnų apdorojimui

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.