Patirtis

Aplinkosaugininkai moksleiviams: gamtoje poilsiaukite atsakingai0

Nuotrauka: AAD

Šaltinis: Aplinkos apsaugos departamentas

Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miškų kontrolės skyriaus vedėjas Benas Bitauskas ir inspektorė Dalia Kančauskaitė vedė aplinkosaugos pamoką Kauno „Herojaus“ mokyklos moksleiviams. Pamokos metu aplinkosaugininkai kartu su vaikais susitiko Varnikų pažintiniame pėsčiųjų take, kuriame turėjo unikalią progą pasižvalgyti ir susipažinti su miške augančiais medžiais bei augalais.

Taip pat pareigūnai mokinius supažindino su aplinkosaugininko profesija, papasakojo apie darbo specifiką ir pobūdį, pristatė aplinkos apsaugos kontrolės sistemą Lietuvoje. Be to priminė reikalavimus, kaip elgtis gamtoje, kaip užtikrinti jos švarą ir kaip prisidėti prie jos saugojimo.

„Šios edukacijos metu vedėme pamoką moksleiviams, kurie pagal savo ugdymo programą yra glaudžiai susiję su gamta. Edukacijos metu pastebėjome, kad vaikai turi daug žinių aplinkosaugos temomis, ji jiems aktuali.

Dėka tokio pobūdžio pamokų, įgaunama abipusė nauda mes skleidžiame žinią, o ji skatina ir kitus puoselėti aplinką, mokyti draugus, įgyti naujų žinių bei miške elgtis atsakingai“, – sakė Vilniaus miškų kontrolės skyriaus vedėjas Benas Bitauskas.

Be to, mažieji klausytojai sužinojo apie pelkinius augalus, išgirdo bei pamatė paukščių pasodintus medžius, apžiūrėjo žydinčius gailius ir išmoko atskirti natūraliai susiformavusį mišką nuo žmogaus sodinto kultūrinio miško.

Susiję straipsniai

„Vaikai patyriminio mokymo metu apie gamtą, būnant miške ir stebint jį sužino daug daugiau nei iš knygų, tai papildo vaikų turimas žinias, kurios formuoja vaiko supratimą, kaip reikia saugoti gamtą. Be to, padeda suprasti, kokia svarbi gamtos pusiausvyra, kai kiekvienas augalas ir gyvūnas užima tam tikrą vietą ekosistemoje, kaip joje atsiranda“, – sakė aplinkosaugininkas.

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.