Patirtis

Apklausa. Ar visi medžiotojai naudos naktinio matymo taikiklius?0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Ne paslaptis, kad šį argumentą savo publikacijose naudojo naktinių taikiklių įvedimo priešininkai; ne tik dalis visuomenės yra priešiškai nusiteikusi, bet ir patys medžiotojai nesilaiko vienareikšmės nuomonės.

Dalis medžiotojų ragina vengti medžioklės modernizavimo bet kokia forma. Esą nereikia naudoti nei medžioklės programėlių, nei elektroninio medžioklės lapo, apie kurio įvedimą kalbama jau gana seniai, nei termovizorių ar naktinių taikiklių, nes medžioklė yra istorinė veikla, kuri turėtų būti kuo artimesnė senosioms tradicijoms ir papročiams.
„Kol mūsų užsiėmimas vadinamas medžiokle, tai ir turėtų būti medžioklė, o ne patogus šaudymas į gyvus taikinius“, – rašė vienas komentatorius neoficialioje apklausoje uždaroje Facebook grupėje Hunting in Lithuania. Svarbu paminėti, kad vienas pagrindinių argumentų dėl naktinių taikiklių įteisinimo buvo būtent galimybė atlikti gerai apgalvotą, ramų ir todėl taiklų šūvį į gyvūną medžiojant tamsiuoju paros metu. Priešingai nei naudojant žibintuvėlius, kurie gąsdina gyvūnus ir trukdo tinkamai nusitaikyti, kur dar pasirinkti konkretų tikslinį gyvūną, pavyzdžiui, šernų bandoje.
Kiekviena nuomonė yra prasminga ir turi teisę egzistuoti. Akivaizdu, kad ne visi medžiotojai yra suinteresuoti medžioti šernus ar smulkiuosius plėšrūnus bei invazinių rūšių gyvūnus naktimis. Todėl jiems ir nereikia prietaisų, kurie leistų matyti tamsoje.

Siekiant išsiaiškinti, kokius prietaisus planuoja naudoti medžiotojai ir kokiai mūsų visuomenės daliai neprireiks naktinio taikiklio, buvo atlikta neoficiali apklausa, kurioje dalyvavo 333 asmenys (kovo pabaigos duomenys).
Apklausa. Ar naudosite naktinio matymo taikiklį?

Taip. Naudosiu tik šį prietaisą – 8 proc. (25) balsų
Taip. Komplekte su termovizoriumi – 44 proc. (148) balsų
Ne, man jo nereikia – 16 proc. (51) balsų
Esu prieš naktinio ir šiluminio matymo taikiklių naudojimą – 2 proc. (5) balsų
Taip, naudosiu dieninės optikos priedėlį – 23 proc. (74) balsų

Kadangi Facebook apklausų lentelės yra interaktyvios, buvo pridėta dar pora teiginių, kurie surinko keletą balsų. Vienas medžiotojas nurodė, kad jam užtenka termovizoriaus, kitas pridėjo teiginį, kad apklausos rezultatai nebus patikimi, nes joje galėjo dalyvauti nemedžiotojai ir prieš medžioklę nusiteikę asmenys. Su šiuo teiginiu sutiko devyni balsuotojai. Reikia priminti, kad grupė Hunting in Lithuania yra uždara medžioklei skirta grupė, kurioje registruojami tik su medžiokle susiję asmenys, o neprieteliai yra atsijoti.

Taigi vienokiu ar kitokiu naktinio matymo prietaisu naudosis 75 proc. apklaustųjų, 18 proc. nurodė, kad tokio tipo taikiklių tikrai nenaudos. 7 proc. pateikė kitus teiginius.

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv