Medžioklės reikmenys

Žmonėms – erkių baidiklis0


TickLess
TickLess
Nuotrauka: Kataryna Šterna

Šių metų naujiena – elektroninis prietaisas TickLess, 3 metrų spinduliu atbaidantis erkes. Šis prietaisas nėra toksiškas ir neišskiria cheminių medžiagų ar kvapų. TickLess skleidžia ultragarso impulsus, kurie nekenkia žmonėms ir gyvūnams, bet trikdo erkes, laikydamas jas impulso spindulio atstumu ar priversdamas palikti vietą, kur skleidžiamas impulsas.

Prietaisas labai mažas ir, nors patogiau laikyti kišenėje įjungtą, geriausiai jis veikia specialiu laikikliu pritvirtintas prie aprangos. TickLess turėjau galimybę išbandyti balandį ir gegužę, ir iki šiol pavyko išvengti erkių įkandimo. Išvados nevienareikšmės, bet faktas, kad vaikščiojant be prietaiso prie kelnių prikibo trys erkės. Prietaisą įjungus nebuvo rasta nė viena erkė.

TickLess bus naudinga šunų dresūros metu…
Nuotrauka: Kataryna Šterna

Pliusas tas, kad prietaiso poveikio nelemia cheminės medžiagos. Jis nekenksmingas aplinkai, pačiam ir šuniui, bet, deja, nekenkia ir uodams. Yra rizika, kad energingai braunantis per krūmus jį galima nutraukti ir pamesti, taigi patariama pagalvoti apie kokį specialų pritvirtinimą.

TickLess efektyvus iki 12 mėnesių, kol veikia nekeičiamos baterijos. Prietaisas atsparus vandeniui ir po aštuonių valandų išsijungia pats.
Taip pat gamintojas siūlo sprendimą šunims – antkaklio pakabuką, bet jo poveikis dar nepatikrintas.

Susiję straipsniai

Efektyviausiai nuo erkių apsisaugosite derindami įvairius metodus. Galite naudoti priemonę nuo uodų, kuri atbaido erkes, kartu su TickLess, taip pat nepamirškite profilaktikos. Rekomenduojama po miško nusivilkti drabužius, išversti juos, o pačiam eiti į dušą. Taip maksimaliai apsisaugosite nuo kraujasiurbių.

…ir medžioklės metu
Nuotrauka: Kataryna Šterna

PRENUMERUOK Žurnalas Medžioklė arba ieškok spaudos prekybos vietose!

Žurnalo „Medžioklė“ „YouTube“ kanalas

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.