Patirtis

Wow! Labai arti nufilmuotas dviejų elnių mūšis0

Nuotrauka: Ričardas Černiauskas

Tekstas ir video: Ričaradas Černiauskas

Mėnesių ratas apsisuko nepastebimai. Ruduo vėl nudažė lapus gražiausiomis spalvomis. Šis metas pažeria begale miško ir sodo gėrybių, o gamta pagaliau leidžia išgirsti taip visų lauktus elnių ir briedžių tuoktuvių garsus.

Sulaukiau draugo skambučio su prašymu atvykti pasiklausyti elnių baubimo. Sutarėm vakaro datą ir man prasidėjo laukimo nerimas: koks bus oras, ar baubs, kur baubs, kada baubs ir pan….

Atėjus lauktam momentui oras buvo toks visai pusėtinas: saulei šviečiant nulijo lengvas lietutis, malonus vėjelis garantavo, kad rūko nebus. Atvykus draugui su Jo antrąja puse nusprendėme važiuoti į mano tūkstantį kartų apgalvotą vietą. Pravažiavus dalį girios ir likus kvartalui iki planuotos klausimosi vietos kirtavietėje „uolia“. Du jaunikiai kaunasi ir matuojasi, kurio ilgesnis…. ragas.

Mašina nuo kovos vietos sustojo 62 m. atstumu, kovotojams tai nei motais. Tada mes atsargiai pro langus fotografavome, filmavome, vėl fotografavome – kovotojai nereagavo. Atsargiai baigėsi, mes išlipome ir vėl: filmavome, fotografavome, filmavome – jokios reakcijos. Galiausiai nusprendžiau išbandyti savo sėlinimo įgūdžius – ko tik nepadarysi dėl gerų kadrų… Ir ką Jūs manote, prisidengdamas pavieniais kirtavietės medžiais (nors gal ir nereikėjo ten dengtis) prisėlinau iki kovotojų apie 15 metrų, na max 20 m….

O jie nekreipdami dėmesio toliau vienas kitą pliekia ragais. Kovėsi tikrai įspūdingai, draugas net pastebėjo, kad vienas į kitą įsirėme pailsi ir kalasi toliau. Man buvo labai smalsu apžiūrėti jų ragus ir amžių, patikėkite – tai neįmanoma. Ten tokia ragų raizgalynė, abu stiprūs, galvų neiškelia, kad kažką įžiūrėti. Dėl to patarimas kolegoms, kol kaunasi nešaukite ( ta prasme šūvis, o ne šaukti), nes atrodęs „geras“ paskui gali būti eilinis perspektyvus trofėjus.

Kitas atsvaros taškas vertinat tokią situaciją turėtų būti tai, kad kaunasi daugiau mažiau lygiaverčiai priešininkai, jei „galingas“ stiprus patinas, tai jis kartai truputėlį nuduoda jėgos ir kitas pasišalina, o dažniausiu atveju (ir šiemet teko matyti) silpnesnis elnio patinas pamatęs stiprų priešininką skuta į šalį net dulkės rūksta.

Susiję straipsniai

Taip kautynes ir palikome jiems aiškintis ir nuvažiavome toliau į planuotą vietą klausytis. Vakaras nenuvylė, nes girdėjome šešis baubiančius elnius ir dar vienas briedis mums pastenėjo.

Draugui pajuokavau, kad kaip buvo pas elniu užsakyta, taip jie ir aprodė kovos šou.

Rugsėjo mėnesio žurnalo Medžioklė numerį nesunkiai galite įsigyti internetu

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.