Virtuvė

Vytinta anties krūtinėlė0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Ančių sezonas jau artėja! Jauniems medžiotojams neišaiškinsi, kokia reikšminga yra ši medžioklė. Kiekvienas vyresnis medžiotojas turi savo požiūrį, patirtį ir atsiminimus, susijusius su ančių sezono pradžia.

Tačiau grįžkime į mūsų virtuvę. Medžiojamųjų paukščių mėsą galima ruošti įvairiai. Kiekvienas turi savo pamėgtų receptų. Ne visuomet norisi troškintos ar sriuboje virtos antienos. Jos skonis yra specifinis ir ne visiems patinka. Man antis yra vienas skaniausių medžiojamųjų paukščių, todėl ieškau vis naujų receptų ir gaminimo būdų. Šį kartą bus žalia mėsa. Na, ne visai žalia, bet tikrai ne kepta.

Įvairių būdų, kaip gaminti ir – svarbiausia – laikyti šią mėsą, žinoma tūkstančius metų ir beveik visos pasaulio tautos jų turi. Vytintos mėsos dabar galima nusipirkti ir parduotuvėje, bet, atvirai tariant, pačios pasigaminta kelia didesnį pasitikėjimą. Ir, žinoma, gaminti namuose daug labiau apsimoka.

Ingredientai

Didžiosios anties, dryžagalvės kryklės ir rudagalvės kryklės krūtinėlės (kameroje nuo praeito sezono liko šie trys paukščiai)

Kilogramas druskos (galima naudoti jūros druską, ji skanesnė)

Prieskoniai: malta paprika, juodieji pipirai, raudonėliai, česnakai, kadagių uogos, čiobreliai

Vytinta anties krūtinėlė

Gaminimas

Nors bet kokia vytinta mėsa parduotuvėje kainuoja velniškus pinigus, spėju, kad anties krūtinėlė būtų pačioje viršūnėje. Vis dėlto pasigaminti jos namų sąlygomis visai nesunku.

Išpjaukite filė. Kita mėsa ir kauliukai skirti sriubai. Nuplaukite, patikrinkite, ar nėra šratų. Mėsą reikėtų nusausinti popieriniais rankšluosčiais. Plastmasinėje dėžutėje užpilkite maždaug centimetro storio druskos sluoksnį. Ant viršaus dėkite filė – po vieną arba nesuglaustas. Užberkite druska, kad niekas nekyšotų. Dėkite į šaldytuvą parai. Kitą dieną filė išimkite, nuplaukite, nusausinkite ir iš visų pusių apiberkite prieskoniais. Dėkite filė poromis arba, jeigu krūtinėlė išpjauta vientisa, sulenkite abi puses ir paslėkite. Paskui sandariai įriškite į kepimo popierių. Šaldytuve atvirame inde krūtinėlės turi pabūti bent dvi savaites.

Susiję straipsniai

Po mėnesio mėsos konsistencija tampa tokia švelni ir vientisa, kad sunku pasakyti, kas tai yra, bet skonis dieviškas ir iš tiesų vertas puikaus delikateso titulo.

Viena svarbi išvada. Geriau odą nuimti ir filė sūdyti be jos. Poodiniai riebalai suteikia specifinį skonį.

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.