Patirtis

Vilkų limitas greit baigsis. Kiek liko?0

Nuotrauka: iš archyvo

Jau pranešėme, kad šį medžioklės sezoną Aplinkos ministerijos skirtas limitas yra vienas didžiausių šalies istorijoje – 282 individai.

Limitas nustatytas remiantis mokslinių tyrimų rezultatais, taip pat atsižvelgiant į vis didėjantį žalos lygį bei gausėjantį pranešimų apie vilkų užpuolimus ir buvimo stebėjimus.

Sumedžioti liko tik 18 vilkų.

Kur ir kiek sumedžiota vilkų, galite sužinoti Aplinkos ministerijos svetainėje.

Kiek vilkų trofėjų naujame sezone – tiek mažiau žalos ūkininkams

Lietuvos medžiotojų sąjungos (LMS) „Gamta“ atstovai išstudijavo Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Miškų ir ekologijos fakulteto mokslininkų atlikto tyrimo rezultatus ir pastebėjo, kad, remiantis Vilko apsaugos plano (VAP) rekomendacijomis (sumedžioti natūralų populiacijos prieauglį – 3,25 vilko nuo šeimos), aplinkos ministrui ateinančiam sezonui bus pateiktas pasirašyti 282 sumedžiojamų vilkų limitas, kuris nežinia kodėl sumažintas, o ne padidintas.

Susiję straipsniai

LMS nariai viešojoje erdvėje retoriškai klausė: „Kažin kaip ministrui seksis atlaikyti „Baltijos vilko“ bei kitų, teigiančių, kad „viskas, kas gyva, jau seniai iššaudyta“, atakas?“ Jie taip pat kėlė klausimą, kodėl, planuojant sumedžiojimo limitą, nesilaikoma VAP nustatyto maksimalaus 62 (apie 500 individų) vilkų šeimų (o net ne vidutinio – 46, ar minimalaus – 32!) skaičiaus? Juk sumedžiojus numatytą limitą (tik menamą prieauglio skaičių) vilkų šeimų skaičius beveik nesumažės, liks 87 ribose, o gal net ir padidės. „Todėl manome, kad prieš skiriant limitą, remiantis mokslininkų rekomendacijomis turėtų būti rimtai pagalvota ir įvertinta esamų 25 perteklinių vilkų šeimų sumažinimo galimybė ar net būtinybė.“ Skaitykite toliau!

PRENUMERUOKITE Žurnalą kovo 1 d. iki 2023 metų pabaigos!

LA.lv