Patirtis

Vilkas užsuko į kiemą, bet tik tik paėsti0

Nuotraukas: ukininkopatarejas.lt

Tekstas: Dainius ŠEPETYS, ŪP korespondentas

Į Bajorų kaimą (Rokiškio r.) šviesiu paros metu užsukęs vilkas elgėsi gana padoriai – sudraskė ir suėdė tik vieną ožkytę, nors visai šalia buvo antroji, o netoliese ganėsi avių banda… Visgi, vargu ar toks plėšrūno elgesys paguos gyvūnėlį mylėjusią šeimininkę Viktoriją Maksimovą.

„Iš Kriaunų seniūnijoje esančių namų su draugu buvome išvykę neilgam, gal nuo 15 iki 21 val., tačiau to pakako, kad vilkas padarytų savo kruviną darbą“, – „Ūkininko patarėjui“ pasakojo Viktorija. Anot dvi ožkas dėl grožio laikiusios pašnekovės, abu gyvulėliai virvelėmis buvo pririšti pievoje prie pat namų ir atrodė, kad joms tikrai niekas negresia.
Visai šalia sudraskytosios buvusi ožka net nenusitraukė nuo pavadžio ir liko fiziškai visiškai sveika. Po įvykio į sodybą atvykę medžiotojai spėliojo, kad pilkasermėgis svečias buvo labai alkanas ir apie nieką kitą, kaip sočiai paėsti, jis negalvojo.

Tą vėlyvą vakarą sodybos šeimininkai nežinojo, ką daryti, į ką kreiptis, nes atsakingos institucijos jau nedirbo, todėl nusprendė apėsto gyvūno likučius palikti iki ryto kaip radę. Vilkas tą naktį negrįžo. Neatėjo jis ir kitas naktis, todėl sveika likusi ožka, ūkio avys, karvės su pulku prieauglio kol kas išliko saugios.

Jauni ūkininkai dabar gyvena lyg ant adatų. Kuriuos gali, tuos gyvulius nakčiai parsiveda arčiau namų, kieme, ūkiniuose pastatuose palieka įjungtas šviesas. Viktorija supranta, kad šiemet jų seniūnijoje tai tik antras registruotas vilkų išpuolis, todėl nesitiki, kad bus išduotas leidimas imtis jų medžioklės.

Susiję straipsniai

Aplink Bajorų kaimą driekiasi Sartų medžiotojų klubo medžioklės plotai. O vietos medžiotojams vadovauja itin patyręs vilkų medžiotojas Aidas Stainys. Norėdami sužinoti jo nuomonę, skaitykite toliau!

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv