Patirtis

Tradicinės Raseinių rajono medžiotojų šaudymo varžybos šaudykloje „Žalia kamanė“0

Nuotrauka: Raseinių medžiotojų ir žvejų draugija

Raseinių medžiotojų ir žvejų draugija puoselėdama ilgametę tradiciją, kiekvienais metais rengia draugijos narių medžioklinio sportinio šaudymo komandines – asmenines varžybas, kuriose gali dalyvauti visos Raseinių rajono klubų, būrelių komandos, medžiojančios Raseinių rajone.Šiemet taiklumo pasitikrinti, su kolegomis pabendrauti atvyko 70 medžiotojų iš 14 Raseinių krašte medžiojančių klubų ir būrelių komandų (dvejomis daugiau negu pernai).

Raseinių rajono medžiotojų šaudymo varžybos

Šiemet 12-a komandų sudarė tik vieno klubo, būrelių nariai (Žaiginio MB, Ariogalos MB, Verybės MK, Betygalos MK, Norgėlai MB, Padubysio MB, Dubysa MK, Šilas MK, Raseinių žuvininkystė, Pryšmančių MB, Paupio MB, Verdenė MK) ir 2 komandos buvo sudarytos iš skirtingų klubų, būrelių medžiotojų (Ąžuolai ir Šlaitai).Džiugu, kad tarp 70 vyrų medžiotojų buvo ir viena moteris medžiotoja-Aistė Karnišauskaitė (Dubysos MK).

Gegužės 25 d. po LMŽD direktoriaus Laimono Daukšos ir Raseinių MŽD pirmininko Antano Kilčausko sveikinimo kalbų bei Martyno Daukšos medžioklinio rago gausmo lauko šaudykloje „Žalia kamanė“ vykusiose varžybose medžiotojai rungėsi dvejose rungtyse. Medžiotojų būreliai, klubai į jas delegavo po 5 taikliausius kolegas.

Kiekvienas medžiotojas dalyvavo dvejose rungtyse, šaudymas 100 metrų atstumu, graižtviniu šautuvu:

1.šaudymas stovint į taikinį ,,Gemzė“ be atramos, 5 šūviai.
2.šaudymas stovint į taikinį ,,Gemzė“ su atrama į lazdelę, kuri laikoma 90 laipsnių kampu, 5 šūviai.

Medžiotojai rungėsi individualiuose ir komandinėse rungtyse. Individualiuose rungtyse medžiotojas galėjo pelnyti maksimaliai 100 tšk. ,o komandos surinkti 500 tšk. Po trijų valandų vykusios kovos buvo susumuoti rezultatai, išrinkti ir apdovanoti nugalėtojai.

Individualioje rungtyje nugalėjo:
I-vieta Albinas Galubickas, surinkęs -88 tšk. (Žaiginio MB)
II- vieta Rimantas Norkus, surinkęs -83 tšk. (Ąžuolai)
III-vieta Vilius Laurynas, surinkęs -81 tšk. (Verdenė MK)

Komandos nugalėtojos:
I-vieta „Šilas“ MK -269 tšk.
II-vieta „Žaiginio“ MB- 263 tšk.
III-vieta Ąžuolai -243 tšk.

Varžybų metu vyko loterija „Laimingiausias varžybų dalyvis”. Juo tapo Šlaitų komandos medžiotojas Rosvaldas Kunickas,laimėjęs medžioklinę HIKMICRO striukę ,kurią padovanojo varžybų rėmėjas HIKMICRO – VS Sistemos.

Po apdovanojimų medžiotojai vaišinosi kolegos Alberto Baltkojo ir jo pagalbininko Jono Račkevičiaus ant laužo verdama sriuba – šurpa, prizines vietas užėmę dalyviai apdovanoti asmeniniais prizais, diplomais ir medaliais.

Raseinių MŽD dėkoja visiems varžybų dalyviams už susiklausymą ir saugų elgesį varžybų metu, lauko šaudyklai „Žalia kamanė“ už varžybų pravedimą, o rėmėjams: UAB Spoteris (Infiray-outdoor.lt), Biovela, HIKMICRO – VS Sistemos, UAB „Raseinių žuvininkystė“, UAB „Aragela“, medžiotojų klubui „Vėrupis“, ūkininkui Vaidui Nargeckiui- už puikias dovanas.
Už video reportažą ir nuotraukas (bus vėliau) dėkojame žurnalistei Aušra Etnerienė.

Video: Raseinių naujienos!

„Žalioji kamanė“ – tai moderni šaudykla, kurioje kiekvienas medžiotojas galės tobulinti savo šaudymo įgūdžius individualiai arba vadovaujamas instruktoriaus. Medžiotojai kviečiami pretenduoti į mokymus, o medžiotojų klubai ir organizacijos – organizuoti varžybas.

Kontaktinė informacija

Adresas: Pareizgupio km. Šilo g. 1A, Raseinių r.
Kontaktinis asmuo:Tomas Gružas
El. paštas: raseiniumirzd@gmail.com
Mob. tel.: +370 610 64136
Mob. tel.: +370 677 45547(treniruotės-Daivaras)

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv