Patirtis

VIDEO! Kaip stirninai iškovoja geriausias vietas rujai? Įspėjame! Realistiškos gyvūnų mūšio scenos0

Ekrano nuotrauka

Gamtiniai procesai ir kova dėl teritorijų dažnai skiriasi nuo to, ką įsivaizduojame. Ir tikrai atrodo labai kitaip, nei mums rodo šiandieniniai animaciniai filmai. Tai galioja visiems gyvūnams, nes gamtoje jie turi kovoti už išlikimą, maisto išteklius ir galimybę daugintis.

Net stirnų patinai, kurie atrodo maži ir nekenksmingi, kovoja labai rimtai. Kartais šios muštynės baigiasi mirtinai.
Vieną tokį mūšį užfiksavo kroatų medžiotojas.
Pradinis vaizdo įrašo šaltinis yra grupė Hrvatski lovački portal-Forum/lovackiportal

Žiūrėkite su garsu! Įspėjame, vaizdai kai kuriuos žiūrovus gali trikdyti!

Stirninai mūšiasi iki paskutinio atodūsio. Vienas sunkiai sužeistas

Ruja

Per rują stirninas gainioja stirną ratu. Neretai lauke, pievoje ar kirtime matyti išmintas apskritas takas, kur stirninas įnirtingai suko ratą aplink savo damą. Patinas paprastai turi vieną, kartais ir daugiau patelių, todėl ideali lyčių proporcija būtų 1:1. Per rują stirninas tampa tarsi užburtas. Jis būna aktyvus beveik visą parą, nes turi vienintelį tikslą – perduoti genus. Tad kartais patinas rytais ramiai guli po aistringos nakties nuovargio.

Įdomus faktas

Susiję straipsniai

Lytinę brandą patelės pasiekia vienų metų amžiaus, o patinai – sulaukę dvejų. Stirnų ruja vyksta liepą–rugpjūtį. Nėštumas trunka 9–10 mėnesių, įskaitant ilgą latentinį laikotarpį, kai uždelsiamas apvaisinto kiaušinėlio implantavimas gimdoje. Kai kurios patelės susiporuoja tik žiemos pradžioje, tad nėštumas trunka apie 5,5 mėnesio ir latentinio laikotarpio jos nepatiria. Paprastai gimsta du jaunikliai, dažniausiai skirtingų lyčių.

LA.lv