Patirtis

Video. Kai briedis užaugina didžiulius ragus0

Ekrano nuotrauka

Naktį šernų medžiotojui pasisekė sutikti briedžių šeimą. Šiuo metu patinų ragai dar auga, jie minkšti, pilni kraujagyslių, todėl šilti. Galite juos gerai pamatyti su termo kamera ar taikikliu. Filmuota rytų Latvijoje su Pulsar Thermion XQ50 Pro Lrf.

Briedis yra didžiausias iš visų elninių. Dėl savo sudėjimo ir jėgos briedis puikiai prisitaikęs gyventi Šiaurėje, nors gerai jaučiasi ir Baltarusijoje, bet toliau į Pietus neskuba. Įspūdinga briedžio išvaizda: didelė, arkliška galva, stipri ir didelė viršutinė lūpa, labai judrios ir didelės ausys, puikiai rodančios briedžio nuotaiką. Įniršęs briedis ausis priglaudžia, tuo metu reikia būti atsargiam.

Akių vieta labiau priekyje, jos rudos, beveik 4 cm skersmens. Briedžio kūnas raumeningas, aukštas sprandas, pakaklė barzdota. Ilgos kojos ir kanopos padeda briedžiui gerai jaustis purvynuose, šlapynėse, judėti giliame sniege. Briedis yra puikus plaukikas, be to, gali ėsti vandens žoles, paniręs po vandeniu.

Mums įprastas europinis briedis, bet yra dar du porūšiai: sibirinis ir aliaskinis. Europiniai briedžiai gyvena Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Baltijos šalyse, Rusijoje – iki taigos Vakarų Sibire. Sibirinio briedžio gyvenamoji aplinka yra Šiaurės Sibiras nuo Jenisiejaus upės iki pat Kamčiatkos. Jis didelio ūgio, tamsaus kailio, jo ragų mentės gali būti net 1,6 m pločio ir sverti daugiau kaip 30 kg.

Susiję straipsniai

Aliaskinis briedis sutinkamas Aliaskoje (JAV) ir Kanados regionuose: Jukone, Britų Kolumbijoje, Albertoje. Šie briedžiai gali sverti net iki 900 kg, ūgis ties ketera siekia 2,3–2,5 m, o kūno ilgis – iki 3 m. Šių gigantiško porūšio briedžių ragų mentės būna iki 2 m pločio ir net 40 kg svorio. Skaitykite toliau

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv