Patirtis

Video! Debeikių ir Gerkonių kaimų apylinkėse lankosi lokys! Galbūt tas pats plėšrūnas užpuola arklių bandą netoli Anykšcijų0

Medžiotojo Deivido R. dėka gavome informaciją apie lokio buvimą Gerkonio kaime, esančiame vos apie dvidešimt kilometrų nuo Anykčių.

Vaizdo įrašo autorius atsiuntė tikslią pėdsakų vietą, kuri yra tarp Gerkonių ir Debeikų kaimų.

Vaikščiodamas po laukus vyras lauką kirtusiuose žemės ūkio plotuose aptiko stambios meškos pėdsakus. Sprendžiant iš nuotraukų, tai ne jaunas lokys.

Anykščai yra gana arti Latvijos ir Baltarusijos sienos. Atsižvelgiant į tai, kad mus nuo rytinių kaimynų skiria rimta šalies pasienio siena, lokys pas mus greičiausiai atkeliavo iš Latvijos.

Žurnalas jau rašė apie praėjusių metų lokių monitoringo rezultatus, kurie rodo, kad lokių populiacija Latvijoje išaugo dešimteriopai.

Greičiausiai ateinančiais metais šių gyvūnų padaugės ir Lietuvoje ir teks išmokti gyventi su meška, kuri yra didžiausias plėšrūnas Europoje.

Meškos pėdsakai Debeikių sen. Gerkonių kaime
Nuotraukas: iš medžiotojo archyvo

Galbūt tai buvo lokys, kuris ganykloje užpuolė arklių bandą

Portalas aggrobite.lt rašo, kad socialiniame tinkle prieš kelias dienas pasirodė įrašas su nuotraukomis, kuriose užfiksuoti 4 arkliams, nežinia kokio gyvūno padaryti sužeidimai. Žmonės svarsto, kad čia tikrai ne vilkų darbas ir kalba, kad taip sužeisti arklius galėjo meška.

„Vilkų ar meškos užpulta arklių banda? Sužeisti 4 arkliai. Anykščių rajonas“, – klausia įrašo autorė.

„Vienoje iš nuotraukų, tai grynai meškos nagų žymės. O ir kitos žaizdos padoriame aukštyje padarytos. Vilkai žemiau kanda. Bent jau aš taip manau“, – svarsto vienas internautas.

„Kai kurie sužeidimai panašūs į meškos“, – pritaria kitas.

Kiti abejoja ir sako, gal lūšis pasidarbavo.

„Man atrodo kad lūšies darbas“, – rašo vyras.

Kiti diskusijos dalyviai neigia tokią galimybę.

„Lūšiai čia labai per stambus grobis. Plius arkliai labai stipriai spardosi, tai tikrai prie bandos ji nelįs“, – tikina įrašo autorė. Daugiau skaitykite agrobite.lt.

Nuotrauka: pranešiomo autore

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv