Patirtis

Verta žinoti. Slankų medžioklė su šunimis rudenį0

Nuotrauka: pikist.com

Orai prastėja, temperatūra krenta, medžiai numeta lapus. Tai reiškia, kad atėjo slnakų (Scolopax rusticola) medžioklės metas.

Taip, prieštarausite, kad slankas liaidžiama medžioti nuo rugpjūčio 15 d. iki lapkričio 30 d., tačiau iki to laiko mūsų vietiniai paukščiai jau išvyko į šiltus kraštus, o šiauriniai migrantai tebemaitina Skandinavijos platybes ir Rusijos šiaurę.

Vyresni medžiotojai tikrai dar prisimins, kaip pavasarį medžiojo slankas, kaip klausėsi, iš kur skamba būdingas paukščio šauksmas, kaip ieškojo perskridimo vietų ir geriausio kelmo, ant kurio galėtų atsisėsti vakare ir laukti, kol paukštis atskris.

Kai pavasarį įsigaliojo draudimas medžioti slankas, daugelis medžiotojų padarė išvadą, kad medžioti šį paukštį apskritai draudžiama, tačiau taip nėra!

Rugpjūčio mėnesį šie paukščiai turi netikrą rują, kai miško ir pelkės pakraščiuose vėl galima išgirsti pavasarinius slankų šauksmus.

Slankų medžioklė

Tačiau vasaros pabaigoje, kai žole yra didele, net ir šuniui gali būti sunku surasti sumedžiotą paukštį. Be to, medžiodami slankas rugpjūtį ir rugsėj sumedžiojame vietinių popliacijų egzempliorius.

Rudenį slankų medžioklė yra daug įdomesnė ir paukščių daug daugiau, nes prasideda migracija.

Slanka yra vienintelis paukštis, migruojantis naktį. Skrenda 15-20 m aukštyje virš žemės, virš pačių medžių viršūnių. Šis elgesys yra išsivystęs ir apsaugo paukščius nuo skraidančių plėšrūnų.

Taip pat naktį jie aktyviai maitinasi pievose ir ganyklose. Rytui išaušus, paukščiai grįžta į miško priedangą ir jų galima ieškoti palei miško pakraštį, apie 200 m pločio juostoje.

Esant blogam orui – vėjuotą ir lietingą dieną slokų galima rasti senuose eglynuose. Esant geram orui, mėgsta giraites, skaidrius lapuočių miškus su pievomis.

Tiesa, slankų medžioklei rudenį reikia paukštinio šuns, kuris yra išmokytas ieškoti paukščio pagal kvapą ir moka jį parodyti savo laikysena – tilktys.

Populiariausios ir tinkamiausios veislės yra anglų seteris, anglų pointeris, vokiečių trumpaplaukis pointeris, veimaraneris, bretonų spanielis, taip pat springerspanieliai ir kiti spanielių grupės šunys.

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

Susiję straipsniai

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.