Patirtis

Užrasojo optika. Ką daryti?0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

„Prašau, pasiūlykite gerą priemonę nuo optikos rasojimo!“ – rašo vienas žurnalo skaitytojas.

Verčiau rinkitės pramoniniu būdu pagamintas priemones

Prekybos vietose prieinama įvairių priemonių, neleidžiančių optikai užrasoti. Jų galima ieškoti ne tik medžioklės reikmenų parduotuvėse, bet ir vietose, kur prekiaujama akiniais ir jų priedais ar kitais optiniais įrenginiais.

Pavyzdžiui, priemonė ZEISS AntiFOG Spray neleis užrasoti akinių lęšiams net iki 72 valandų, nepaveikdama jų optinės kokybės. Ji skirta ir fotoaparatų lęšiams, todėl ją galima saugiai naudoti ir medžioklės optikai. Lęšį pirmiausia reikia nuvalyti specialia mikropluošto servetėle, tada audinį sudrėkinti vieną ar du kartus papurškus priemonės ir kruopščiai valyti lęšį, kol šis taps visiškai sausas. 75 ml buteliukas su mikropluošto servetėle kainuoja 12 eurų.

Taip pat šiam tikslui tiks Leader Anti-Fog želė, skirta lęšiams su visų tipų danga. Numatyta, kad vienos tūbelės turėtų užtekti iki 50 kartų. Ant lęšio užlašinamas mažas lašelis želės ir su komplekte pridėta skepetėle valoma, kol lęšis tampa švarus. Komplekte yra penki gramai želės ir medvilninė skepetėlė. Kaina – 8 eurai.

Žinoma, šaltu oru reikia stengtis taikiklį prie akies priartinti nepučiant šilto oro. Šauti reikia iškvepiant, bet iškvėpti reikia atsargiai!

Su liaudiškais metodais – atsargiai!

Norint išvengti, pavyzdžiui, akinių stiklų rasojimo, patariama išbandyti muiluotą vandenį. Jis suformuoja ant stiklo ploną plėvelę, apsaugančią akinius nuo temperatūros pokyčių sukeliamo rasojimo. Bet reikia žiūrėti, kad į muilą nebūtų pridėta abrazyvinių dalelių, kurios galėtų pažeisti akinių lęšius.

Dar viena priemonė, liaudyje naudojama kovojant su stiklų rasojimu, yra skutimosi putos. Plonu sluoksniu jomis padengiamas stiklas ir minkšta skepetėle poliruojama, kol šis tampa sausas. Šiuo metodu taip pat suformuojamas apsauginis sluoksnis, sumažinantis staigaus temperatūros pokyčio pasekmes. Tačiau garantijos, kad šis metodas yra visiškai saugus optikos lęšiams, nėra.

Jei užrasoja iš vidaus…

Prasčiausia situacija yra tada, kai pastebi, jog optinio įrenginio lęšiai rasoja iš vidaus. Tai reiškia, kad įrenginys prarado sandarumą ir iš jo ištekėjo dujos, neleidžiančios sistemai rasoti. Jei dar nesibaigęs optikos garantinis laikotarpis, vertėtų ja pasinaudoti. Jei garantija jau pasibaigusi, metas pagalvoti apie naują taikiklį…

Priešingu atveju optika naudotis galėsite tik šiltomis sausomis vasaros dienomis. Vos tik į optinį įrenginį paklius drėgmės, ant lęšio kaupsis kondensatas.

PRENUMERUOKITE Žurnalą iki 2023 metų pabaigos!

Susiję straipsniai

Naujas žurnalo numeris jau greitai prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.