Patirtis

Už naktinius taikiklius liko dar vienas balsavimas. Be to, tik prezidento veto galėtų sustabdyti įstatymo pataisų priėmimą0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Antradienį, gruodžio 5 d., Seimas svarstė Medžioklės įstatymo pataisas.

Pataisa numato naktinio matymo taikiklius įtraukti į draudžiamų priemonių sąrašą, išskyrus šernų, lapių ir invazinių rūšių medžioklę.

Gruodžio 5-osios balsavimo Seimo narių balsų pasiskirstymas dar kartą įrodė, kad dauguma supranta būtinybę įteisinti naktinio matymo taikiklius ir kad Lietuvos medžiotojams seniai turėtų būti suteikta galimybė palikti viduramžius ir pradėti naudoti prietaisus, yra prieinami daugumos Europos šalių medžiotojams.

Už Medžioklės įstatymo pataisas balsavo 66, susilaikė 9, prieš pasisakė 37 žmonių atstovai. Balsavimo rezultatai čia

Keista, bet naktinių taikiklių įteisinimo klausimas taip patraukia visuomenės ir politikų dėmesį, kad, atrodo, balsuojame už leidimą įsigyti automatinius ginklus visiems šalies piliečiams. Naktinis taikiklis – brangus prietaisas, kurį nusipirks tik dalis medžiotojų. Keli tūkstančiai? Ir šiuo klausimu ietis laužoma jau keletą metų.

Naktinių taikiklių įteisinimo priešininkų argumentai nuolat keičiasi. Medžiotojų atstovams užtenka paneigti vieną prieštaravimą, kai politikai ir valdininkai randa kitus. Jei anksčiau buvo kalbama apie brakonieriavimą ir gamtosaugą, tai dabar medžiotojai kaltinami sąmoningu šernų populiacijos didinimu ir vaizduojami kaip grėsmė visuomenei.

Vienoje diskusijoje naktinių taikiklių įvedimo priešininkai atkakliai tvirtino: “Jei leisime medžiotojams naudotis naktiniais taikikliais, kas žino, į kurią pusę jie šaudys? Dabar kaimo žmonės negalės ramiai miegoti naktimis, laukdami kulkos. skristi pro langą ir kieme partrenkti žmogų ar gyvulį! Koks turi būti mąstymas, kad kiltų tokia mintis?

Pagrindinė problema ta, kad šiuo metu diskutuojama tik dėl Medžioklės įstatymo pataisų, bet ne apie nuostatas, kurios reglamentuos naktinių taikiklių naudojimą medžioklėje. Tokia tvarka ir normalu, bet dėl ​​to šio prietaiso įteisinimo priešininkai gali spekuliuoti įvairiais argumentais ir gąsdinti visuomenę, vaizduodami medžiotojus kaip kažkokius beprotiškus šaulius, kurie neskiria karvės nuo nutrijos.

2023-12-05 Seimo vakarinis posėdis Nr. 329

Priėmus įstatymo pataisas bus pradėti rengti reglamentai, kuriuose bus numatyta, kada, kur ir kaip gali būti naudojami naktinio matymo taikikliai, įskaitant saugumo reikalavimus, kurių privalės laikytis medžiojant tamsiu paros metu.

Po antradienio balsavimo Seime yra dar vienas turas, numatytas gruodžio 14 d. jei viskas klostysis gerai, Lietuvos medžiotojai gali tikėtis, kad netrukus įsigalios Medžioklės įstatymo pataisos. Anot jų, naktinius taikiklius ar jų priedus, pritvirtintus prie optinių taikiklių, medžiojant šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv