Medžioklės reikmenys

Tolimatis: Yukon Extend LRS-10000


Nedidelis ir lengvas, beveik 200 g
Nedidelis ir lengvas, beveik 200 g
Nuotrauka: Linda Dombrovska

Medžioklėje kuo tiksliau išmatuoti atstumą labai svarbu, nes ne visada iš akies nustatysi teisingai ir patikimai. Vis dėlto mane visada glumina mintis, kad be visų kitų prietaisų reikės neštis dar vieną – tolimatį. Aišku, jis nedidelis ir nesunkus, bet iš principo medžiotojas jau turi žiūronus, peilį, šaudymo atramą ir dar įvairių naudingų daiktų, tad be tolimačio iš tiesų įmanoma apsieiti. Bet jeigu pasiėmėte, jis tikrai pravers. Kurį laiką automobilyje vežiojausi vieną tolimatį, kad suprasčiau, kaip dažnai jo prisireiks. Ir panaudoti jį teko daug dažniau, nei maniau iš pradžių.

Parduodama įvairių tolimačių, bet reikia pripažinti, kad jie niekada nebuvo populiarūs medžioklėje, todėl ir pasirinkimas ne toks didelis ir apie juos nesame daug rašę. Na, bet kartkartėmis atsiranda koks įdomus pasiūlymas.

Nuotraula: Linda Dombrovska

Kalbant apie Yukon tolimatį Extend LRS-1000, jis niekuo ypatinga neišsiskiria. Vienas feisbuko naudotojas nurodė, kad apie jį viskas jau žinoma: „Geras už tokią kainą. Tik tamsūs stiklai prieblandoje ir 1–5 m skirtumas, palyginti su Leica tolimačiu. Matuoja ir 900 m, ir rūke. Norėtųsi apšviesto kryželio prieblandoje, nes tamsiame fone jo nematyti. Ir dar kad nebūtų baterijos iškyšos – būtų patogiau nešiotis.“ Galima pridurti, kad, pagal gamintojo nurodymus, tolimatis neveiks žemesnėje nei –10 °C temperatūroje. Mūsų platumose tai realu, nors tokia žema temperatūra ilgai nesilaiko.

Kita vertus, tolimatis turi daug privalumų. Kadangi jis didina 6 kartus, jį galima naudoti stebėsenai kaip žiūronus, nors ir ribotai. Aišku, nepalyginsi su geriausių gamintojų žiūronais, bet savo funkciją tolimatis atlieka. Be to, tolimatis mažesnis nei žiūronai, jį galima įsikišti į kišenę, nes sveria mažiau nei 200 g.

Didžiausias pliusas tas, kad galima matuoti atstumą iki objekto. Tai praverčia sėdint bokštelyje, galima įsidėmėti įvairius atstumus, kad prireikus būtų lengviau iššauti. Taip pat įvairiose vietose galima matuoti atstumą, pavyzdžiui, nuo kelio iki pamiškės. Jeigu naktį tyrinėjate medžioklės plotus su termokamera, svarbu suprasti įvairius atstumus, nes termokamera juos nustatyti labai sunku.

Nuotrauka: Linda Dombrovska

Žinoti atstumą svarbu, norint efektyviai iššauti. Tai pravers ir šaudykloje, prišaudant ginklą iš arčiau ar toliau nei 100 m. Trumpiau tariant, tai pravartus įrankis, net jeigu iš pradžių atrodo, kad jis nelabai prasmingas. Yukon tolimačio ir kaina nesikandžioja. Šis modelis iš tiesų nedidelis, lengvas ir patogus. Komplekte yra mažas krepšelis, prie paties įrenginio – kilpelė, kurią užsimovus ant rankos lengviau nešiotis.

Aprašas

Susiję straipsniai

Mažas, bet labai galingas tolimatis su greičio jutikliu, todėl naudojamas gelbėjimo operacijose, medžioklėje, turizmo ir apsaugos srityse. Speciali lęšių danga perteikia geometriškai tikslų ir skaidrų vaizdą. Tolimatis itin tiksliai išmatuoja atstumą iki objekto net iki 1000 m. Atlikus matavimą, dideli simboliai ir skaitmenys vidiniame ekrane rodo atstumą iki objekto.

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.