Patirtis

Švino draudimas. Kaip tai svarbu?0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Rugsėjo 3 d. atitinkamas Europos Komisijos komitetas spręs, ar drausti Europos Sąjungoje šlapynėse naudoti švininę amuniciją. Nors visi suvokia, kad švinas toksiškas, tačiau EK siūlymas (jau ketvirtasis, kuris praktiškai niekuo nesiskiria nuo pirmojo, neskaitant pereinamųjų zonų dydžio) iš tiesų sukels daugiau problemų, negu priims suprantamų, įvykdomų ir sukontroliuojamų reikalavimų.

Į šlapynių apibrėžtį įeina praktiškai viskas – net fontanai ir balos. Tai reiškia, kad medžiotojas po lietaus negalės būti arčiau kaip 100 metrų nuo balos su švininiais šaudmenimis kišenėje. Taip pat jeigu koks inspektorius už 98 metrų nuo balos nustebins medžiotoją, turintį švininių šaudmenų, pastarasis pagal dabartinį reglamento projektą turės įrodyti savo nekaltumą.

Visa tai medžiotojams atrodo kvaila, nereikalinga ir pernelyg sudėtinga, be to, tam tikra prasme tokie reikalavimai yra žeminantys. Pagrįstas klausimas – kodėl EK nenori reguliuoti gamintojų, bet eina tiesiai prie medžiotojų? O kur dar galybė neatsakytų klausimų: ką daryti su sena, prieš draudimą nusipirkta amunicija, ypač turint omenyje itin trumpą pereinamąjį laikotarpį – 24 mėnesius.

Ką daryti medžiotojams, kurių ginklai nepritaikyti šaudyti bešvine amunicija? Ir į šį klausimą nėra konkretaus atsakymo, nes EK pranešime sakoma, kad šis perėjimas medžiotojams galėtų kainuoti vos apie 50 eurų…

Susiję straipsniai

Po truputį vis daugiau medžiotojų ir taip renkasi naudoti bešvinę amuniciją – tiek lygiavamzdžiams, tiek graižtviniams ginklams, nepaisant to, kad alternatyvų kol kas labai mažai. Tačiau naujasis reglamentas, jeigu jį tikrai priims, greičiausiai realiai neveiks, nes reikalavimai yra tiesiog nesukontroliuojami. Na, arba inspektoriai drastiškai matuos 100 metrų nuo kiekvienos balos.

Laikas parodys. Jeigu projektas bus patvirtintas, reglamentas tikriausiai įsigalios per kelis mėnesius, ir tada teliks pora metų, kol švininiai šratai visiškai išnyks ne tik medžioklėje, bet ir šaudyklose, jeigu jose yra bala, tvenkinys ar baseinas…

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose.

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.