Medžioklės reikmenys

Švedų Fjällräven – vis daugiau dėmesio medžioklei0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Kas kitas, jei ne skandinavai, galėtų sukurti aprangą, kuri puikiai tiktų ir mūsų sąlygoms? Lietus, vėjas, sniegas, šaltis, pūga, šlapdriba, kartais saulė ir dar kokia netikėta šilumos banga. Eilinį kartą norėtųsi paminėti kliše tapusią frazę – nėra blogo oro, tik netinkama apranga.

Tai ne pirma mano patirtis su Fjällräven. Jau kelerius metus dėviu vasarines Fjällräven kelnes Vidda Pro, kurios labiau skirtos žygiams, o ne medžioklei, bet mano reikmėms puikiai tiko. Intensyviai nešiojant dėvėjimosi požymiai pasirodė tik po kelerių metų: šen bei ten kišenės įplyšusios ar padilusios, viena skylutė klešnėse, ir viskas. Visos specialios detalės funkcionavo kaip funkcionavusios.

Paprastai greičiausiai suplyšta juostelė, kuria klešnių apačioje reguliuojamas jų plotis. Einant mišku ši juostelė nuplyšta ir pasimeta, tačiau net po kelerių metų ši detalė mano kelnėse vis dar darbinės būklės. Taip pat įprasta, kad gana greitai suplyšta kišenių sagos ar sąsagos, bet šiuo atveju padilo tik kišenės medžiaga, o ne sąsagos.

Fjällräven

Aišku, kelnės nebeatrodo kaip naujos, nes daug kartų skalbtos, tačiau vis dar dėvimos. Su apranga yra taip – tikrą jų funkcionalumą ir patvarumą gali patikrinti tik intensyviai dėvėdamas, o ne porą kartų apsivilkęs. Primenu, kad šios kelnės nebuvo iš pigiausių, bet įsigijau jas su gana didele nuolaida, todėl galvodama apie naujas kelnes rudens sezonui visada žvalgausi į Fjällräven. Tiesą sakant, ilgai šį prekės ženklą ignoravau būtent dėl kainos.

Nusivylimas didelis, jeigu nusiperki drabužį už didelius pinigus, bet po dviejų sezonų jis tampa nebenaudingas. Reikia iš karto pasakyti, kad šis gamintojas nenaudoja jokių ypatingų membranų, saugančių nuo vėjo ar lietaus. Aprangą reikia vaškuoti – vaškas atliks goreteksų ir kitų membranų funkciją. Asmeniškai niekada gyvenime savo kelnių nebuvau vaškavusi.

Pasirinkimas

Turėdama omenyje visa tai, apie ką kalbėjau, ir įvertinusi savo senųjų kelnių būklę, rudens medžioklės sezonui nusprendžiau įsigyti ką nors nauja. Patyrinėjusi variantus ne parduotuvėje, o gamintojo svetainėje www.fjallraven.com, atradau, kad kompanija siūlo labai stilingą ir funkcionalią medžioklinę aprangą ne tik vyrams, bet ir moterims. Man imponavo kolekcija Lappland, kuri siūlo prekės ženklui netipišką aprangą ir kamufliažinį raštą. Kadangi jau anksčiau matavausi šio gamintojo aprangą, nebuvo sudėtinga nustatyti dydį. Kadangi pasirinkau ne patį pigiausią kolekcijos drabužį, sulaukiau malonios staigmenos – užsisakant internetu pristatymas nemokamas.

Pasirinkau Lappland hibridines kamufliažinio rašto kelnes ir oranžinę striukę su gobtuvu. Tokia apranga tinka vėsiems vasaros vakarams, medžioklei rudenį ir pavasarį, šaltesniu oru galima pasivilkti fliso sluoksnį, o žiemą, jeigu itin šalta, – ir ką nors šiltesnio.


Oranžinės spalvos kamufliažinis raštas man atrodė ne tik stilingas, bet ir daugiafunkcis. Medžioklėje su varovais nereikia papildomai vilktis liemenės, be to, gyvūnai praktiškai neskiria spalvų, todėl su tokio rašto apranga galima eiti į medžioklę tykant ir kitais metų laikais.

Susiję straipsniai

Man labai patinka, kad sukaitus nereikia nusivilkti šio modelio striukės, o galima atsegti tiek kelnių, tiek striukės šonus. Jeigu vėsu, ten galima įsikišti rankas ir jas sušildyti kūno šiluma. Visos kišenės didelės ir patogios – ne tik kelnių, bet ir striukės. Priekinėje striukės dalyje ant krūtinės yra dvi didelės kišenės, kur užteks vietos racijai, amunicijai, telefonui, šunų pavadžiams, gal net ir sumuštiniui.

Beje, amunicijai skirtos atskiros kelnių kišenės, ant kairiosios rankovės ir dešinėje striukės pusėje. Paprastai būtent su moteriškų medžioklinių drabužių modeliais dažna problema – dėl nesuprantamų priežasčių juose kišenių yra mažiau nei vyriškuose, bet ne šiuo atveju. Taip pat puiki idėja yra gobtuvas, kuris pravers lietingu ir vėjuotu oru. Parduodami beveik identiški moteriški ir vyriški šios linijos modeliai. Bus matyti, kaip ši apranga dėvėsis ilgesnį laiką, bet pirmas įspūdis netgi labai geras.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose.

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.