Patirtis

Švedijoje užregistruoti keli lokių užpuolimo prieš žmones atvejai0

Nuotrauka: pikist.com

Rugpjūčio pabaigoje užfiksuoti du atvejai, kai medžiotojus medžioklės metu užpuolė lokys. Abu išpuoliai buvo įvykdyti Jämtlando grafystėje, esančioje šalies šiaurėje, istorinėje Norvegijos žemėje. Regioninės medžiotojų draugijos vadovas Olovas Halqvistas patvirtino, kad išpuoliai vyko dvi dienas iš eilės, o aukos patyrė rankų ir veido sužalojimus. Abu išpuoliai įvyko per organizuotas medžiokles po šūvių į lokius.

Meškų medžioklė organizuojama nedideliu atstumu – vos kelių metrų atstumu, o iki šiol lokių atakų rizika buvo labai maža. Einant į meškų medžioklę pirmasis šūvis turi būti mirtinas, kad nesukeltų meškos agresijos.

Neseniai Jövleborja regione medžiodami meška užpuolė tėvą ir sūnų. Tėvas ir sūnus išvyko į lokių medžioklę maždaug už 300 kilometrų nuo Stokholmo. Tą akimirką, kai lokiui pavyko priartėti pakankamai arti, kad galėtų paleisti šūvį, meška staiga apsisuko ir puolė vyrą, įkandusi jam į veidą. Vyro sūnus sugebėjo atitraukti meškos dėmesį trenkdamas jai į galvą. Tą akimirką meška buvo sugriebta už jaunuolio rankos, tačiau tėvui pavyko iššauti taiklų šūvį ir meška buvo sumedžiota.

Po įvykio abu nuvežti į ligoninę. Sužalojimai laikomi sunkiais, bet nekeliančiais pavojaus gyvybei. Ekspertai nurodė, kad abiem vyrams pasisekė, nes užpuolė mažas – jaunas lokys. Anksčiau toje apskrityje sumedžiotos lokys svėrė net 340 kilogramų.

Turima informacija rodo, kad padėtis Švedijoje darosi vis dramatiškesnė. Meškų sukelta niokojimai kelia problemų vietos gyventojams, o lokiai kasmet nužudo apie 50 000 šiaurės elnių. Švedijoje rudųjų lokių populiacijos didėjimas taip pat yra palyginti nauja tendencija, o šį sezoną leidžiama sumedžioti 649 lokius iš maždaug 2800 lokių Švedijoje.

“Vini, eik namo!” Medžiotojui nepavyksta atbaidyti per arti priėjusio lokio!

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

Susiję straipsniai

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv