Patirtis

Sužeistas kreivaragis0

Nuotrauka: iš archyvo

Pernai gruodžio pradžioje medžiotojas Jonas patyrė netikėtą susitikimą. Plotuose buvo pastebėtas elnias su netipiška galvos puošmena – kreivais ragais. Kol medžiotojai laukė, kad per medžioklės sezoną gyvūnas vėl pasirodytų plotuose, jis dingo. Tačiau pavasarį medžiotojai vėl pamatė kreivaragį. Vasaros pradžioje jis atrodė sveikas, gyveno kartu su elnėmis ir nesimatė jokių sveikatos problemų.

Aišku, medžioklės sezono pradžioje ir vėliau šio elnio niekas nebepastebėjo. Jonas juokiasi, kad taip visada nutinka: vos sezonas, taip elnias ir dingsta.

Jonas su savo jaunu bavarų pėdsekiu ir taksiuku ėjo apžiūrėti viliojimo vietų. Lyg tyčia karabino nepasiėmė, nes medžioti neplanavo. Prie šėryklos paleisti šunys įpuolė į krūmus ir pradėjo garsiai loti. Jonas vos spėjo išsiimti iš kišenės telefoną, kad nufilmuotų, kaip šunys iš krūmų išveja tą patį kreivaragį, bet šis išlindo akivaizdžiai sunkiai sužeistas. Elnias buvo arti, o Jonas tegalėjo filmuoti, nes šautuvo neturėjo. Atšaukęs šunis Jonas paskambino kolegoms ir tarėsi, ką daryti toliau. Gyvūnas buvo akivaizdžiai sužeistas, todėl reikėjo jį sumedžioti.

Jonas su savo tėvu suderino planą kitai dienai, žmoną nuvežė į miestą, o pats grįžo į medžioklės plotus. Buvo aišku, kad palikti gyvūno miške negalima.

Kitą dieną vyrai išėjo elnio ieškoti. Pasirodo, jis buvo ten pat, kur šunys jį paliko, – buvo prigulęs ir nebesikėlė. Elnio kančios buvo nutrauktos.

Sužeistas kreivaragis

Vis dėlto didžiausia nuostaba laukė lupykloje. Elnias buvo labai prastos fizinės būklės, kaip sakoma – vien oda ir kaulai, šonkauliai švietė iš tolo. Įdomu, kad pasimatė keistos išaugos gyvūno šone – deformuoti kauliniai dariniai, tarsi klubo kaulo tęsinys link pilvo. Medžiotojai per savo gyvenimą nieko panašaus nebuvo matę. Galbūt dėl šios priežasties elnio ragai ir deformavosi.

Žinoma, kad po kokio nors sužeidimo ar ligos elniams, briedžiams ir stirninams formuojasi netipiški ragai: kreivi, neišaugę, išlinkę. Jeigu, pavyzdžiui, gyvūnas sužeistas dešinėje kūno pusėje, kreivas paprastai bus kairysis ragas. Teigiama, kad dėl sužeidimo organizmas nepajėgia išauginti tikslios formos ragų.

Susiję straipsniai

Medžiotojai džiaugėsi ne tik įdomiu trofėjumi, bet ir tuo, kad pavyko nutraukti gyvūno kančias. Na, o Jonas džiaugiasi puikiu savo jaunojo šuns darbu, būtent tai bavaras ir turi daryti – rasti sužeistą žvėrį.

Pokalbiai apie medžioklę #20 Ar trofėjams gerinti reikia genų inžinerijos?

Žurnalas „Medžioklė“ dabar „TikTok“!

LA.lv