Medžioklės reikmenys

Stiprioji Fabarm pusė – lygiavamzdžiai0


Fabarm STF 12 PISTOLGRIP F.E.
Fabarm STF 12 PISTOLGRIP F.E.
Gamintojo reklaminė nuotrauka

Italų ginklų gamintojai visame pasaulyje garsėja savo tradicijomis ir kokybiškais lygiavamzdžiais. Išvardyti ir apžvelgti visas mažas Italijos ginklų kompanijas būtų labai sunku, bet pasaulyje žinoma daugybė grandų, išsiskiriančių savo produkcijos kokybe ir inovatyviomis idėjomis. Šįkart kalbėsiu apie Fabarm, bet ne apie jų lygiavamzdžius apskritai, o apie šiek tiek netradicinius šautuvus – pompinį lygiavamzdį ir pusautomatį.

Fabarm gamykla pradėjo veikti apie 1900 metus, jai vadovavo Galesi giminė, viena didžiųjų Brešos komunos dinastijų. Fabarm yra trumpinys iš Fabrica Bresciana di Armi – Brešos ginklų gamykla. Pirmuosius du veiklos dešimtmečius daugiausia buvo gaminami dvivamzdžiai ir pistoletai.

Po Antrojo pasaulinio karo gamyba išplėsta – šalia horizontaliai dvejintų pradėta kurti ir vertikaliai dvejintus lygiavamzdžius. Taip pat 1955 metais Fabarm išsiskyrė orinių graižtvinių ginklų ir 9 mm Flobero karabinų gamyba. Flobero karabinas – tai šaudyti viduje skirtas ginklas, kurio užtaisas be parako – jis veikiau kaip žaislas. Praeito šimtmečio 7-ojo dešimtmečio pabaigoje buvo sukurti pirmieji pusautomačiai su „ilgosios atatrankos“ mechanizmu, vėliau prie plejados prisijungė ir karabinas Iris.

STF/12 – pompinis lygiavamzdis

Mano dėmesio centre šį kartą – įdomus ir netradicinis sprendimas, siūlomas parduotuvėje Gunmarket.eu. Tai pompinis lygiavamzdis STF/12, į kurį iš principo žiūrės retas medžiotojas, bet medžioklėje jis gali būti labai efektyvus.

STF/12 turi keletą pranašumų, dėl kurių apie jį verta pagalvoti. Pirma, kitaip nei su pusiau automatiniais medžiokliniais ginklais, ES neriboja, kiek į pompinį lygiavamzdį galima dėti šovinių. Atsižvelgiant į vamzdžio ilgį, į STF/12 galima dėti nuo 5+1 iki 7+1 šovinio.

Antra, STF/12 yra stambus ir sunkiam darbui skirtas ginklas, kuris iš principo sukurtas kariuomenės reikmėms, bet tinka ir medžioklei. Galbūt kas nors pasakys, kad ginklas visai nepanašus į medžioklinį lygiavamzdį, bet, kaip aiškinama parduotuvėje, jam netrūksta nieko, ką turi medžioklinis lygiavamzdis.

Tai 12 kalibro ginklas, jis gana ilgas, yra buožė, nuleistukas, prisukamas droselis, be to, Weaver bėgelis, prie kurio galima pritvirtinti bet kokį taikiklį. STF/12, šaunant medžioklinėmis kulkomis, yra labai tikslus net iš toli. Be to, jo buožė nulenkiama, o tai ginklo ilgį sumažina, tad jį patogu gabenti. Išvaizda gal ir netipinė, bet ginklas funkcionalus.

Fabarm siūlo ir modelių teleskopine buože, kurią galima pritaikyti pagal medžiotojo ūgį. Šaudyti šiuo ginklu pratusiems prie klasikinių šautuvų iš pradžių galėtų būti keista, bet, kaip demonstruojama Gunmarket.eu, ginklas užtaisomas greitai ir efektyviai. Po šūvio lovelis pastumiamas į priekį ir atgal – nesudėtingiau nei graižtvinio šautuvo spyna.

Specifikacijos

– Pistoletinė rankena gerai suimama, nekliudo nuspausti nuleistuko
– Skirtingų ilgių vamzdžiai, atitinkamai skiriasi šovinių talpa (28, 36, 46, 51 ar 56 cm)
– Sulenkiama buožė
– Kompresorius
– Originalūs taikikliai, Weaver bėgelis
– Tikslus šaunant iš didesnių nuotolių
– Soft Touch buožės danga, neleidžianti rankai slysti ir maloni liesti

Pusautomatis XLR

Pusautomačiai medžiotojams daug suprantamesni ir įprastesni naudoti. XLR sukurtas medžioti sudėtingomis sąlygomis. Jo buožė ergonomiška, padengta Soft Touch danga. Tai patogus ginklas ir naudojimo, ir svorio balanso prasme.

Tribore HP vamzdis pagamintas taikant moderniausias Fabarm technologijas – vamzdis išgręžiamas iš vieno metalinio strypo.

FBARM XLR 5 VELOCITY
Gamintojo reklaminė nuotrauka

RealTree kamufliažas ginklą padaro tinkamą vandens paukščių, balandžių medžioklei. Nemėgstantiems kamufliažinio rašto yra ir juodos spalvos ginklas. Sintetinės medžiagos patvarios ir atsparios aplinkos poveikiui – lietui, purvui, įbrėžimams.

Susiję straipsniai

Fabarm siūlo 12/76 kalibrą su keičiamais droseliais, esančiais komplekte. Medžiojant ES šalyse turi būti naudojamas šaudymo ribotuvas, kad nebūtų įdėti daugiau nei trys šoviniai. Komplekte yra ir patogus, stilingas ginklų krepšys. Svoris – pagal vamzdį, apie 3 kilogramus.

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.