Patirtis

SOS! Nyderlanduose labai patogeniškas paukščių gripo virusas aptiktas lapėms0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Šaltinis: Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) šią savaitę gavo informaciją iš Nyderlandų kompetentingos institucijos apie šiaurinėje Nyderlandų dalyje, Groningene, keletui lapių gaišenų patvirtintą labai patogenišką paukščių gripo virusą. Tai pirmas toks atvejis, kai labai patogeniškas paukščių gripo virusas H5N1 nustatytas lapėms. Nyderlandų ekspertai šį užsikrėtimą sieja su anksčiau šiame regione laukiniams paukščiams nustatyta H5N1 paukščių gripo viruso atmaina.

Specialistų vertinimu, yra įmanoma, kad virusas lapėms galėjo būti perduotas joms maitinantis sirgusių laukinių paukščių gaišenomis.

Pasak ekspertų, mažai tikėtina, kad užkratą lapės išplatins kitiems laukiniams gyvūnams, nors neatmetama, kad virusą jos galėjo perduoti savo aplinkoje, kitoms lapėms.

Vis dėlto pačios lapės, palyginti su laukiniais paukščiais, neplatina paukščių gripo viruso laukinėje faunoje kitiems gyvūnams.

Susiję straipsniai

Taip pat, kaip VMVT informavo Nyderlandų atsakingos institucijos atstovai, prieš tai lapės buvo tikrintos dėl pasiutligės – pastarųjų tyrimų rezultatai neigiami.

Lietuvoje nei paukščiams, nei laukiniams gyvūnams ši labai patogeniško paukščių gripo H5N1 atmaina nėra užfiksuota.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.