Medžioklės reikmenys

Simway. Praktiškas ir smagus0

Nuotrauka: Simway

Daugelis ims teisintis, neva šaudyklose lankytis brangu, nepatogu, o stebint iš šono kolegai dar ir jaudulys kyla. Teko net girdėti nuomonę, kad vizitas į šaudyklą medžiotojui yra tarsi bausmė. Vis dėlto sunku nesutikti, kad nuolat palaikyti šaudymo įgūdžius būtina. Kaip šį procesą padaryti kuo malonesnį, įdomesnį ir smagesnį?

Suomių kompanija Simway siūlo galimybę patirti tikrąjį šaudymo malonumą. Įmonė veikia nuo 2006 metų – ji kuria įvairias simuliacijas ir kompiuterinius žaidimus. Taip buvo sukurtos įvairios programos, pavyzdžiui, golfui, medžioklei ir sportui. Kiekvienam šių segmentų reikia profesionalių techninių sprendimų ir pačios technologijos, dėl to buvo sukurta virtuali 3D aplinka. Pagrindinis Simway tikslas ir misija nuo pat pradžių buvo tobulinti ir kurti lavinamąsias sistemas medžiotojams ir šauliams sportininkams.

Dėl to buvo dirbama kartu su Švedijos, Suomijos, Norvegijos ir Didžiosios Britanijos medžiotojų asociacijomis. Simway simuliatoriai naudojami įvairiose įstaigose ir renginiuose kaip pramoga, bet iš principo pagrindinis tikslas yra suteikti lavinamąją priemonę medžiotojams. Štai Suomijoje yra keli medžiotojų klubai, kurie turi savo Simway simuliatorių, skirtą naudoti ir klubo nariams, ir svečiams.

Nuotrauka: Simway

Su šiuo simuliatoriumi galima mokyti ir senus, ir jaunus medžiotojus. Galima išmokti taisyklingai šaudyti, pasimokyti naujos technikos. Simuliatorius tinka ir patyrusiems šauliams. Jame yra daugiau kaip 45 programos, pagal kurias galima treniruotis ir rimtai, ir ne taip rimtai.

Video. Simway

Simway Hunt turbūt yra kol kas labiausiai ištobulintas medžioklės ir šaudymo simuliatorius pasaulyje, bet jį labai lengva įdiegti ir naudoti.

Nuotrauka: Simway

Simway teigia, kad simuliatorius pritraukia ir sportininkus, ir paprastus žmones, norinčius papramogauti, o instruktoriai jį naudoja kaip mokomąją priemonę jauniems šauliams ir medžiotojams. Lėkštelių šauliams siūlomas vienas geriausių šiuolaikinių tranšėjos ir apvaliojo stendo taikinių analizatorių. Jį sukurti padėjo 2012 metų tranšėjinės aikštelės dupleto (angl. double trap) rungties olimpinio medalio laimėtojas Håkanas Dahlby. Simuliatorių naudoja ir privatūs asmenys, ir pramogų parkai, ir medžiotojų klubai.

Kaip jis veikia?

Prieš kelerius metus kartu su Latvijos šauliu sportininku Nameju Vinovskiu bandėme įvertinti, kaip realiai veikia šis simuliatorius – ką patyręs šaulys gali gauti iš tokio pramoginio įrenginio, nes iš pradžių buvo sunku suprasti. Eksperimentas buvo visai paprastas – pasirenkame nesunkią šaudymo rungtį. Nuvažiuojame į šaudyklą, išbandome, tada simuliatoriuje padarome tris treniruotes, važiuojame atgal į šaudyklą ir žiūrime, kokie rezultatai.

Namejis konstatavo, kad šaudymo simuliatoriaus tikroji prasmė yra leisti šauliui palaikyti gerą šaudymo techniką, pavyzdžiui, stovėseną ir pusiausvyrą, ginklo pasistatymą, suėmimą, kontaktą ir judėjimą su taikiniu, regos fokusavimą, kvėpavimą ir nuleistuko paspaudimą. Kai visi šie ir kiti technikos aspektai sutvarkyti, tada galima imtis veiksmų automatizavimo. Jeigu dėl kokių priežasčių realiai šaudant ko nors iš viso to trūksta ar kuris nors įgūdis suprastėja, tai simuliatorius yra geriausia ir pigiausia priemonė rasti klaidas.

Dar viena esminė Namejo išvada – šaudydamas vien tik simuliuotoje aplinkoje čempionu ar geru medžiotoju netapsi, bet derinant treniruotes interaktyvioje ir tikroje šaudykloje galima pasiekti labai gerą rezultatą. Galima tiek naudoti žaislinius ginklus su tikrais taikikliais, tiek patogiai pritaikyti savo medžioklinį ginklą, kad treniruotės būtų reikšmingesnės gerinant įgūdžius ir techniką.

Kita vertus, tai puiki pramoga su pridėtine verte – smagu ir dar lavinami įgūdžiai. Taip pat galima šaudyti į taikinį imituotose medžioklės situacijose, kai bėga medžiojamieji gyvūnai. Be to, galima apsilankyti virtualioje šaudykloje su stovinčiais, bėgančiais, skrendančiais, judančiais taikiniais.

Susiję straipsniai

Taip, šis daiktas ne iš pigiųjų, ir kuo komplektacija sudėtingesnė, tuo jis brangesnis. Tačiau jeigu galite sau tai leisti, privalumų bus daug.

Simway

Su Simway simuliacijos programomis galima lavinti techniką įdomiai ir linksmai. Tai smagi priemonė, duodanti realių rezultatų.
Simway simuliatoriaus dydį galima lengvai pritaikyti. Rekomenduojamas 300–600 cm pločio ekranas ar balta siena. Galima naudoti savo vaizdo žaidimų kompiuterį ir projektorių arba įsigyti kompanijos įrangą. Programos ir kameros kainuoja 4900 eurų. Galima susieti su programa Hunt Pro arba Wild West Arcade. Žaidimas Hunt Challenge – visiškai kitokia medžioklės simuliacija. Čia galima šaudyti dviese į vieną ekraną, taip pat atliekamos tokios medžioklinės rungtys, kurios tikrame gyvenime būtų ne tik neetiškos, bet ir nerealios.

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.