Patirtis

Sienos imigrantams ir elniams ar kas apgins gyvūnus?0

“Suprantu, migrantų srautai priverčia Valstybės vyrus ir moteris imtis neatidėliotinų priemonių saugant išorinę ES sieną. Tačiau ar visos priimamos priemonės yra tinkamai įvertinamos ekonominiu, gamtosauginiu ir politiniu aspektu?

Nuo pat pirmų dienų į spygliuotos vielos tvoros statybą žiūrėjau su siaubu. Ši tvora turi savybę sulaikyti bet kokį gyvį ir jam padaryti plėštines mirtinas žaizdas. Tvoros statytojai, matyt pamiršo, kad laukinių gyvūnų populiacijų ribos neturi valstybių sienų, kiekvieną parą tūkstančiai gyvūnų migruoja per sieną pirmyn ir atgal, jie migruoja į maitinimosi, nakvynės, rujos, žiemos ar vasaros ganyklų vietas. Fizinę tvorą daugelis gyvūnų paprasčiausiai peršokdavo, tačiau to padaryti negalima per spygliuotą tvorą.

Manau, kad neužilgo minėta tvora taps ištisiniu laukinių gyvūnų kapinynų, ypač stambių kanopinių žvėrių, kurių didžioji migracija prasideda rugpjūčio mėn. Pažvelkime į šio elnio akis, jis mirė baisiose kančiose, neužilgo tokių gyvūnų bus šimtai.

Nežinau, ar kas nors iš Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos ką nors supranta apie laukinius gyvūnus ? Nesigirdi ir Aplinkos ministerijos, Seimo aplinkos apsaugos komiteto, įvairių aplinkosauginių koalicijų, forumų ir draugijų nuomonės, jų įdėjinio vado Lino Jonausko. Suprantu, jeigu šuo būtų įjkandęs mangutui, tai būtų valstybinė problema, tačiau čia bus tik šimtai baisiose kančiose numirusių briedžių, elnių, šernų ar vilkų. Smulkmė, palyginus su šuniuko įkandimu.”

Raimondas Ribačiauskas, LMS “Gamta” prezidentas

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!Pokalbiai apie medžioklę #6: LMS “Gamta” prezidentas Raimindas Ribačiauskas ir Marius Čepulis

Medžiotojai, ūkininkai, miškų savininkai ir tvarkytojai nuolat pabrėžia, kad kanopinių populiacijos pagausėjo. Gal net nereikia gyvūnų šerti? Gal reikia leisti gamtos procesams vykti patiems? Kas išgyvens, išgyvens.

Susiję straipsniai

Kaip reikėtų apibrėžti įvairius įstatymo ir taisyklių pažeidimus? Ar klaida medžioklės lape laikytina brakonieriavimu? Kaip pagauti brakonierius?

Šiais ir kitais klausimais šeštoje Pokalbių apie medžioklę laidoje – žurnalo Medžioklė korespondentės Katarynos Šternos pokalbis su medžiotojų sąjungos Gamta vadovu Raimondu Ribačiausku. Aplinkos ministerijos nuomonę vienu iš klausimų pateiks aplinkos ministro patarėjas Marius Čepulis.

Žiūriekite!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.