Patirtis

Šešiakojis šernas. Gamtos stebuklas ar žmogaus įtaka?0

Nuotrauka: iš žurnalo archyvo

Žurnalo Medžioklė skaitytojas atsiuntė sumedžioto šerno nuotrauką su nenormaliais dariniais ant kojų.

Trumpame pokalbyje telefonu medžiotojas atskleidė, kad neįprastą šerną sumedžiojo vienas jo kolega. Į avižų lauką atplaukė šernų banda ir nebuvo jokių ženklų, kad vienas iš jų turėtų problemų.

„Sėkmingas šūvis buvo paleistas ir tik artėjant prie žaidimo buvo pastebėta, kad jo kojos turi neįprastų darinių. Kitų anomalijų gyvūno organizme nebuvo. Įdomu tai, kad praėjusią žiemą kolega taip pat pastebėjo neįprastus kiaulių pėdsakus, atrodė, kad kiaulė turėjo ne keturias, o šešias kojas. Todėl galima manyti, kad šie neįprastais dariniais ant kojų stirninai miške yra ne vieninteliai“, – sako medžiotojas. „Dėmėtieji šernai nebėra neįprasti ir yra labai paprastas paaiškinimas, kodėl tokie gyvūnai yra – vienu metu vienas iš šių kiaulių protėvių buvo sukurtas kryžminant naminius ir šernus. Tačiau tokią neįprastą kojų formą matau pirmą kartą“.

Mokslininkai tokius pokyčius aiškina genetiniais pokyčiais ar sutrikimais nėštumo metu.

„Būtų įdomu, jei šį neįprastą darinį pavyktų išsaugoti ir išsamiau ištirti. Pavyzdžiui, paprašykite taksidermisto pašalinti minkštuosius audinius. Tada skeletą galėtų tyrinėti gyvūnų anatomijos specialistas, suprasdamas, iš kurio kaulo susidarė. Tokia anomalija galėjo susidaryti tiek dėl genetinių priežasčių, tiek dėl to, kad embriono vystymosi stadijoje buvo koks nors veiksnys, kuris turėjo įtakos skeleto formavimuisi. Pavyzdžiui, tai gali būti žemės ūkyje naudojamų cheminių medžiagų poveikis… Jei deformacija turi genetinę priežastį, ji taip pat gali būti paveldima ateities kartoms“, – aiškina latvių mokslininkas dr. Jānis Ozoliņš“.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv