Patirtis

Seni laikai baigėsi, žvelgiame į ateitį! Redaktorės skiltis0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Daugelis klausia: ką daryti, kad medžiotojo įvaizdis pagerėtų? Aš sakyčiau: reikia pradėti nuo savęs! Reikia pagalvoti apie tai, kokį įspūdį apie save kuriame patys.

Žvelgiant į tai, kas vyksta kitose šalyse, aišku viena: medžiotojams lengviau ten, kur tvirtai atstovaujama jų interesams. Geriausia, jei yra viena stipri organizacija, pavyzdžiui, tokia yra Estijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje. Yra ir mažesnių, kurios veikia paraleliai, bet didesniosios dažniausiai vienija didžiąją dalį medžiotojų, jos gerai finansuojamos, turi daug darbuotojų ir gana daug įtakos tiek derantis su valdžia, tiek ir kuriant medžiotojų įvaizdį įvairiomis rinkodaros priemonėmis.

Latvijoje yra dvi irgi tikrai didelės organizacijos, kurios išmoko bendradarbiauti. Kai vyksta kova dėl svarbių dalykų, jos išeina į viešumą sutartinai, siekdamos bendrų tikslų. Deja, tarp jų vyksta kivirčų ir nesutarimų dėl įtakos sferų ir konkurencijos, kuri bus geresnė, didesnė, aktyvesnė, tačiau išoriškai visuomenei vaizdas formuojamas gana vienodas.

Dažniausiai tokios organizacijos įkurtos seniai, sugebėjo per tą netrumpą laiką išgyventi ir atstovauti medžiotojų interesams. Čekijoje medžiotojų organizacija šiemet švęs 100 metų jubiliejų, Bulgarijoje – 125 metų jubiliejų. Žinoma, laikai nėra lengvi, nes medžiotojai vis labiau puolami įvairių visuomenės atstovų, bet kova nėra visiškai pralaimėta, jei tik gebame kovoti toliau!

#SignForHunting – Europos medžiotojų kampanija

Paprastai (o taip nutiko ir Latvijoje!) greta senosios, istorinės organizacijos susikuria nauja, nes senoji kurį laiką nepajėgė efektyviai veikti. Latvijos atveju, priežasčių būta įvairių, tačiau tai baigėsi susiskaldymu, neišsprendžiamomis problemomis, kivirčais ir kitomis neigiamomis pasekmėmis. Šiuo metu mano nuomonė tokia: net geriau, jei yra dvi stiprios organizacijos, kurios išmoko bendradarbiauti, nes tada medžiotojai turi du garsius ir galingus balsus. Tačiau yra vienas „bet“ – jei tik šios organizacijos sugeba veikti išvien.

Lietuvoje dėl įvairių priežasčių (ir aš nenoriu į jas gilintis) ilgą laiką vyko skaldymasis, dėl ko susikūrė daugybė organizacijų. Tai būtų buvęs geras dalykas, jei visos šios organizacijos dirbtų vieningai. Tačiau, deja, iš tikrųjų senos nuoskaudos, nepamiršti įžeidimai, praeities klaidos vis dar neleidžia visiems dirbti kartu siekiant vieno tikslo, tai yra padaryti viską, kad medžioklė vyktų ir ateityje.

Dėl šios priežasties džiaugiuosi, kad Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD) šiuo metu kviečia organizacijas vienytis ir ateityje dirbti dėl bendros idėjos. Man teko garbė dirbti ir su senąja LMŽD vadovybe, ir su naująja.

Galiu pasakyti, kad praeitis yra praeitis, buvo klaidų, buvo prarastas pasitikėjimas, bet neverta gręžiotis atgal. Reikia eiti į priekį, nes nesutarimų rezultatas bus tik vienas – pralaimės medžioklė. Visose srityse. Išpuoliai kyla iš vidaus, iš Europos Sąjungos, o blogiausia, kai skirtingos medžioklės organizacijos pradeda plėšytis ir konkuruoti tarpusavyje. Tada bus kaip toje pasakoje: kol du dideli šunys pešasi tarpusavyje, trečias, mažesnis, nusiveda kalytę už kampo. Žalieji nemiega, jie atidžiai stebi, kas vyksta medžioklės srityje, ir puldami taiko į silpniausią vietą. Jei mes patys nesugebame susitarti ir kartu kovoti, bus blogai.

Europos medžioklės ir laukinės faunos apsaugos asociacijų federacija (FACE) šiuo metu vykdo kampaniją, kurios tikslas – surinkti kuo daugiau parašų, įrodančių, kad medžiotojai nėra tik kokia nedidelė interesų grupė. Europos Komisija jau atkreipė dėmesį į šią kampaniją, per kurią buvo surinkta 225 tūkst. parašų. Kuo daugiau parašų bus surinkta, tuo rimtesnis mūsų rankose bus svertas reiškiant pretenzijas įvairiais klausimais.

Pasirodo, žalieji Briuselyje kiekvieną savaitę rengia tokias kampanijas įvairiomis temomis. Todėl susidaro įspūdis, kad jie turi didelį palaikymą ir garsų balsą. Tačiau balsas yra vienintelė jų priemonė, tad ši FACE kampanija unikali tuo, kad medžiotojų bendruomenė kažką panašaus daro pirmą kartą! Tavo parašas taip pat labai svarbus, tad junkis nuskaitęs QR kodą ir pasirašyk!

Nei plauko, nei tauko!
Linda Dombrovska

PRENUMERUOKITE Žurnalą iki 2023 metų pabaigos!

Susiję straipsniai

Naujas žurnalo numeris jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.