Medžioklės reikmenys

Saulės baterija Burrel kamerai ir ne tik0

Nuotrauka: unsplash.com

„Ateina žiema ir vėl aktualus pasidaro miško kamerų maitinimo užtikrinimas. Pats turiu Burrel kameras, kurias reikia kažkaip priversti veikti, tačiau gamintojas nesiūlo jokio kito pasirinkimo, tik baterijos ar papildomas akumuliatorius. Ar yra galimybė Burrel kamerų darbui pasitelkti saulės kolektorių?“ – tokio klausimo sulaukė žurnalas Medžioklė.
Latviškos parduotuvės Medibuapgerbi.lv vadovas Rimantas Kalvinis teigia, kad asortimente turi vokiečių kompanijos Berger & Schröter saulės kolektorių su integruota 1500 mAh ličio jonų baterija. Įrenginys užtikrina 6 voltų nuolatinę srovę.

Žiemą ant saulės kolektoriaus gali susikaupti sniego, ledo ir jis pagamins mažiau energijos. Todėl būtų gudru į grandinę įjungti ir papildomą 12 Ah talpos akumuliatorių.

„Naudojant šį kolektoriuką, prie kameros įprasto akumuliatoriaus galima nejungti. Komplekte yra laidai su įvairiomis jungtimis, leidžiančiomis prijungti kolektorių prie įvairių gamintojų įrenginių, kuriems reikalingas 6 V maitinimas. Vis dėlto svarbu tai, kad žiemą ant saulės kolektoriaus gali susikaupti sniego, ledo ir jis pagamins mažiau energijos. Todėl būtų gudru į grandinę įjungti ir papildomą 12 Ah talpos akumuliatorių. Jei šviesos bus pakankamai, kolektoriukas gamins energiją kamerai, savo vidinei baterijai ir išoriniam akumuliatoriui. Tokia sistema leis užtikrinti energiją ilgesnį laiką ir kolektoriui apsnigus – dvi, galbūt net tris savaites“, – teigia R. Kalvinis.

Įrenginys kainuoja 41 eurą.

Pirkite naujausią žurnalo Medžioklė numerį!

Susiję straipsniai
LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.