Virtuvė

Rūkytos bebrų uodegos0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Pamenu, tai buvo bebrų sezono pabaiga. Paskutinėmis dienomis, kai pagaliau prasidėjo tikrasis pavasaris su šilta saule, vyturių čirenimu, sraigėmis ir varlių meile kūdrose, visi nuskubėjo bebrauti. Ir daug kam šios paskutinės sezono dienos iš tiesų buvo sėkmingos.

Kadangi pasisekė sumedžioti tris stambius bebrus ir mėsos buvo daugybė, pradėjome galvoti, kaip ją išsaugoti, kad galėtume valgyti neskubėdami ir nereikėtų kišti į šaldymo kamerą. Vienas būdų, aišku, rūkyti. Kartu su mėsa nuspręsta marinuoti ir uodegas. Trumpai tariant ir ilgai netempiant, štai receptas.

Bebrų uodegos

Ingredientai

~ 15 kg bebrienos ir 4 bebrų uodegos
4 litrai vandens
8 šaukštai 70 % acto
10 šaukštų druskos
5–7 lauro lapai
5 šaukštai cukraus
100 gramų kmynų
20 kadagių uogų
Pakelis maltų juodųjų pipirų

Gaminimas

Iš pradžių sutvarkykite bebrų uodegas. Tai labai paprasta: nupjaukite kailio juosteles, kurių galėjo likti palei kraštą, įdėkite uodegą į tinkamo dydžio indą ir užpilkite verdančiu vandeniu. Palaikykite minutę, tik jokiu būdu ne ilgiau, išimkite, peiliu pakelkite pilką žvynuotą viršutinį sluoksnį ir numaukite kaip pirštinę. Vieną uodegą galima nuvalyti per penkias minutes. Paskui išpjaukite iš mėsos kaulus ir ruoškite marinatą.

Vandenį užvirkite, sudėkite prieskonius ir leiskite atvėsti. Aišku, tai darydami marinato vis paragaukite. Jeigu atrodo, kad ko nors trūksta, įdėkite. Kai vanduo atvės iki kokių 40 °C, sudėkite mėsą. Tokiam kiekiui reikia didelio indo, nes iš viso išeina apie 20 litrų. Gerai, jeigu indas su dangčiu, jeigu ne, raskite ką nors tinkamo. Mėsa marinuojama 3–4 dienas.

Susiję straipsniai

Prieš rūkydami mėsą su visu marinatu pakaitinkite. Pavirkite apie 10 minučių, kad viskas gerai iškaistų. Aišku, jeigu mėsą ištyrėte dėl trichineliozės, šią dalį galima praleisti. Nors būta tik pora oficialiai patvirtintų atvejų, kai bebrienoje rasta trichinelių, vis dėlto reikia saugotis. Kas gi neša bebrieną tikrinti? Galbūt tokių atvejų būtų daugiau?

Lieka atsakingiausias darbas – rūkyti.

Patariama iš pradžių temperatūrą padidinti iki 80–100 °C, o paskui laikyti 50–60 °C. Apskritai rūkyti reikia 4–6 valandas, priklauso nuo skonio ir numatomo saugojimo laiko. Ilgiau rūkyta mėsa ilgiau ir išsilaiko.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose.

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.